Zobor a Rača najbližšie miesta činu ŠK pre Radosť

V Októbri sa organizátori z ŠK pre Radosť zapotia. Po sezóne organizovania behov pre iných si našli čas aj na vlastné akcie a ako je u nich zvykom – ťahá ich to do lesa.

13. októbra sa beží v Nitre – beh s poetickým názvom, Krásny beh Zoborskou lesostepou. Štart behu je pod Zoborom v obývanej časti, kde nie je problém sa dostať autobusom, alebo zaparkovať. Hneď po štarte, ale nasleduje drsné asi 500m dlhé stúpanie a bežci sú v lese. Tam sa beží skôr po rovinke a postupne bežci vystupujú na Zoborskú lesostep, kde sa im otvorí výhľad na Podunajskú nížinu. Bežci si dookola obehnú vrch Zobor a potom už iba dole do cieľa do reštaurácie Artin. 12,5km – človek ani nevie ako. Okrem zážitku si mnohí odnesú aj nejakú tú výhru v tombole, alebo aspoň otlak. Organizátori sľubujú jedinečné sfarbenie jesennej prírody, konkrétne odtiene však odhalia až v deň pretekov.

27. októbra sa organizačná úderka pre Radosť presúva zo Zobora do Malých Karpát. Malokarpatský kros zmenil miesto štartu a štartuje sa pri horárni nad Krasňanmi v Rači. Organizátori pripravili veľmi peknú prírodnú 15 km dlhú trať a kratšiu 5 km trať pre začiatočníkov. Keďže ŠK pre Radosť zvykne dosť veľa vecí okolo svojich akcii tajiť, aj otázka či bude snežiť zostane určite až do posledných chvíľ zahalená povestným rúškom tajomstva.

Čo organizátori určite neutaja je povestná srdečná atmosféra na ich behoch, ktorá vás určite čaká aj teraz – v Nitre aj v Bratislave.

Viac informácii a prihlasovanie na www.sk-pre-radost.sk

Podujatie Krásny beh Zoborskou lesostepou sa uskutočňuje s podporou mesta Nitra a je súčasťou „Dni športu 2013“. Podujatie Malokarpatský kros sa uskutočňuje s podporou mestskej časti Bratislava Rača a Nové Mesto.

Vidíme sa na štarte 🙂

organizátori z ŠK pre Radosť

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.