Zimná bežecká séria vo Vysokých Tatrách prináša atraktívne novinky

Vysoké Tatry, 28.10.2014 – V sobotu, 8.11. 2014 odštartuje v Tatranskej Lomnici už druhý ročník jedinečného krosového behu s prekážkami “Steeplechase run”. Preteky sú súčasťou Zimnej bežeckej série, pozostávajúcej zo 4 podujatí, ktoré sa uskutočnia v mesiacoch november až február v regióne Vysokých Tatier.

Na účastníkov budú čakať zaujímavé behy v prekrásnom prostredí našich veľhôr, niekoľko nových miest a bežeckých trás a tradične nebudú chýbať ani rôzne prekvapenia, ktoré pripravuje organizátor v spolupráci s partnermi ZBS.

Novembrové preteky sa rovnako ako vlani uskutočnia v jazdeckom areáli Tatranskej Lomnice, kde budú na účastníkov čakať okruhy s pevnými prekážkami. Výnimočný areál kolbiska je známy hlavne nadšencom jazdectva, ktorí sa tu tradične schádzajú na pretekoch v parkúrovom skákaní. “Steeplechase run” však bude pre bežcov čistokrvný kros, kde si budú môcť opätovne vyskúšať, ako dokážu prekážky na trati rozhodiť bežecký krok a rytmus.

Hostiteľom decembrových pretekov ZBS bude Golf Resort Black Stork Veľká Lomnica a elegantný hotel International. V sobotu, 13.12. 2014 budú mať bežci jedinečnú možnosť zabehať si na príjemnom trávnatom alebo zasneženom povrchu golfového ihriska, ktoré poskytuje nádherné výhľady na končiare Vysokých Tatier. Pre tých, ktorí sa na bežecké preteky zatiaľ necítia bude pripravený kratší súťažný okruh v nordic walkingu. V prípade, že to poveternostné podmienky umožnia sa uskutoční atraktívny a aj trochu adrenalínový šprint na snežniciach.

V januári poskytne zázemie pre účastníkov príjemné prostredia rodinného penziónu Karpatia v Tatranskej Lesnej. Nová trasa 3. kola pretekov povedie do ďalšieho z najznámejších a najnavštevovanejších centier Vysokých Tatier, Starého Smokovca.

Finále 2. ročníka Zimnej bežeckej série sa pobeží v Starej Lesnej na novej bežeckej trati, vedúcej od úplne nového tatranského ubytovacieho zariadenia. Hotel Lesná, ktorý poskytne zázemie pre účastníkov ZBS bude slávnostne otvorený koncom roka 2014 sa už teraz teší na februárovú „valentínsku“ návštevu bežcov.

Zimnú bežeckú sériu organizuje Sport Club 1896 Štrbské Pleso, o.z. s podporou Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry a jeho členov.

Bližšie informácie:

sport@sporttatry.sk
www.sportTATRY.sk


Steeplechase run 2013

 

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.