Žilinský Vianočný beh už má svoje prvé rekordy

Už dva týždne pred športovým podujatím mesta Žilina Vianočným behom 2012 je prekonaný účastnícky rekord. Momentálne je prihlásených 360 bežcov, čo nás nesmierne teší, ale na druhej strane zaväzuje, aby sme organizačne zvládli tak obrovský nápor športovcov.

Nečakali sme, že o podujatie, ktoré sa koná len dva dni pred Štedrým dňom bude taký obrovský záujem  povedal riaditeľ súťaže Peter Zánický.

Vianočný beh nie je len miesto stretnutia Žilinčanov, ale dokonca aj zahraničných účastníkov. Už dnes evidujeme prihlášky z Česka, Nemecka, Talianska, Poľska či USA.

Toto športové podujatie získalo na popularite od vtedy keď sa behy presunuli na hrádzu Vodného diela. Ďalším obrovským prínosom je, že súťažiaci si môžu vybrať z viacerých bežeckých tratí (1km, 8 km, polmaratón, maratón) a tí odvážnejší sa môžu prihlásiť aj do plaveckej časti otužilcov. Pre najlepších čakajú hodnotné ceny.

Na podujatí sa neplatí žiadne štartovné a každý vopred prihlásený dostane vianočnú kapustnicu a pre prvých 380 zaregistrovaných aj malý darček od sponzora podujatia.

Na podujatí bude do kroku bežcom vyhrávať ľudová hudba a tešiť sa môžete aj na otužilých žilinských Tučniakov.

Je viac než pravdepodobné, že prihlasovanie na súťaž budeme musieť  v pondelok 18. decembra uzavrieť a to kvôli kapacite reštaurácie a spracovaniu výsledkov v 4 behoch (koniec registrácie oznámime vopred na www.sport.zilina.sk)  Na mieste už nie je možné prihlásiť sa.

Tešíme sa na predvianočné stretnutie.

  

Mgr. Peter Zánický,

Referent športu
Odbor kultúry, športu, cestovného ruchu a miestneho rozvoja

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.