Žilinský večerný beh

Tento nápad mi v hlave „ležal“ dlhšie, ale až teraz došlo k realizácií. Spojili sme sa zo žilinskými bežcami, Rotary clubom a “šupli“ vonku plagát. Ak sa nás „nazbiera“ stovka bude to paráda, neskrývali sme optimizmus. Štartová listina sa však plnila, ja som si proste myslel, že ľudia cez prázdniny nebehajú. Behajú!!

Poďme, ale pekne po poriadku.

Prví na štart sa postavili na Vodnom diele chlapci a dievčatá do 7 rokov, ktorí bojovali na „dlhočiznej“ 700 metrov dlhej trati. A všetci ju zvládli výborne. Žiadne kráčanie, plakanie, vzlykanie ale ozajstný beh!!

A to najmladšou účastníčkou bola 4 ročná Sára Dobroňová (beh na 700 metrov) zo Žiliny a najstarší účastník 79 ročný Ján Hanák. Klobúk dole.
Okrem obdivu si najmladší zaslúžili sladkú odmenu …..

Nasledovala súťaž starších detí a potom už prišla na rad hlavná kategória. To Vám poviem, ale Vás teda bolo…. 300 bežcov,  paráda  🙂

Na štarte sme vzhliadli aj známe športové tváre ako niekoľkonásobného majstra sveta vo vodnom zjazde Jaroslava Slučíka, olympionika v chôdzi Petra Tichého, či našu olympijskú hokejovú rozhodkyňu Michaelu Kúdeľovú. Súťaž mala aj medzinárodný charakter veď okrem domácich bežcov sme zaznamenali účastníkov z Česka, Poľska a Francúzska

Niektorí bežci zvládli 8400 metrov dlhú trať hlboko pod 30 minút ako Tomáš Benko (2. miesto 28,32 min)…… a niektorí zvládli bez uvedenia času 🙂 A o to vo večernom behu išlo, prekonať sám seba. Gratulujeme každému, kto prišiel do cieľa, veď nikto z bežcov nevzdal!! 

A o tom, že sa v Žiline „rozmáha“ ženský beh nie je pochýb. Dievčatá a ženy nezabudnite – každý štvrtok v Parku Ľ. Štúra!

Príjemné zázemie sme získali v Rivier Clube pri Vodnom diele. Veľký stan, príjemná reštaurácia a tie voňavé klobásky ….. áno bežci po tak náročnom behu môžete „zhrešiť“. Hoci niektorí neodolali a žilinského Frambora „okoštovali“ už pred štartom.

K tomu koncert Old Modem, ohňová show a brazílske bojové umenie Capoeira ….. verím, že sa vidíme aj o rok (prípadne už na Vianočnom behu).
 
Viac fotografií nájdete na www.kulturneleto.eu

Peter Zánický

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.