Žiarsky mestský polmaratón vyhrali Košičania

zároveň aj Majstrovstiev Slovenska v polmaratóne, ktorý sa uskutočnil 25. mája v Žiari nad Hronom, sa v kategórii žien stala olympionička z Košíc Katarína Berešová, v kategórii mužov prvú priečku obsadil Košičan Tibor Sahajda. V štafetovom behu sa na prvom mieste umiestnili domáci pretekári z Mestského športového klubu (MŠK) Žiar nad Hronom. Berešová svojím výsledným časom splnila nominačný limit na svetovú univerziádu.

Celkovo sa na štart postavilo vyše 300 pretekárov. „S účasťou aj celkovým priebehom podujatia sme veľmi spokojní. Dokonca nám vyšlo aj počasie,“ uviedol pre TASR riaditeľ pretekov Ján Žiak. Na polmaratóne sa zúčastnila nielen slovenská bežecká špička. „Počas pretekov sme mohli sledovať výkony aj dvoch doterajších víťazov polmaratónu, pretekárov z Ukrajiny či Maďarska,“ doplnil Žiak.
 
Okrem žiarskeho polmaratónu a majstrovstiev Slovenska sa 25. mája zároveň uskutočnili aj 1. preteky Slovenského inline pohára. „Zúčastnilo sa na nich 50 pretekárov, celkovým víťazom sa stal Benedik Lukáš z Košíc,“ uzavrel Žiak.
 
Ako sprievodné podujatie pripravilo mesto Žiar nad Hronom spolu s Mestským kultúrnym centrom Deň zdravia a športu, v rámci ktorého sa na Námestí Matice slovenskej predstavili mestské športové kluby, diváci si mohli pozrieť Bike show majstrov sveta – exhibíciu na bicykloch.
 
Žiarsky mestský polmaratón a Majstrovstvá Slovenska v polmaratóne mužov a žien zorganizoval Atletický klub Mestského športového klubu (MŠK) Žiar nad Hronom v spolupráci so Slovenským atletickým zväzom. Inline preteky usporiadal MŠK v spolupráci so Slovenským rýchlokorčuliarskym zväzom.
 
Zdroj: TASR
Foto: Dušan Petho

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.