Železná Studienka v nedeľu patrila športovcom – biatlonistom

Zatiaľ čo jedna skupina bežcov dobiehala posledné kilometre v rámci OTKD, na Železnej Studienke druhá skupina odštartovala prvý ročník mestského biatlonu – biatlonového behu.

Kto sa v nedeľu pohyboval v okolí Železnej Studienky, mal možnosť zažiť skvelé podujatie – Biathlon Mania Shoot & Run. Prakticky sa dá povedať, že išlo o veľmi neštandartné bežecké podujatie, pretože bežcov okrem klasickej, vyhradenej bežeckej trate na čas, čakala jedna zastávka na laserovej strelnici, kde museli odstrieľať 5 terčov, aby mohli ísť ďalej. Niektorým to vo výslednom čase pomohlo, iných to poslalo až na posledné miesta vo výsledkovej listine.

Organizátori počas prvého ročníka stavili pri výstavbe trate, ale aj podujatia všetko na výzvu. “Na trati dlhej 1,5 kilometra sú šance približne vyrovnané. Avšak vďaka laserovej strelnici a streľbe na terč s vysokým tepom sme sa rozhodli zamiešať karty viacerým bežcom. Už to nie je úplne o behu, pretože aj horší bežec ťa kedykoľvek môže poraziť, stačí, keď na strelnici podá dobrý výkon.”, prezradil Dušan Šimočko, jeden z organizátorov podujatia a bývalý reprezentant SR v biatlone.

Biatlonovou výzvou pre bežcov to však rozhodne nekončilo. Zatiaľ, čo registrovaní bežci štartovali počas celého dňa v minútových intervaloch, nebežci a rôzni ďalší návštevníci si mali možnosť vyskúšať statickú laserovú strelnicu, či zapojiť deti do jednoduchého animačného programu. Čerešničkou na torte bola aj biatlonová exhibícia, ktorá sa konala dokopy až dvakrát do dňa – biatlonisti predviedli štafetový pretek a streľbu z profesionálnych pušiek Apeom na autentické laserové terče.

Program bol oficiálne ukončený vyhlásením víťazov a rozdaním symbolických cien od partnerov.

Ak by ste si chceli prezrieť viac fotiek z podujatia, alebo sa pripojiť do avizovaného ďalšieho ročníka, máte príležitosť tak urobiť na webe organizátora: www.mestskybiatlon.sk.

P.S.: Už sa hovorí aj o zimnom indoor ročníku. 🙂

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.