Začínajú sa bežecké súťaže

TRNAVA – Bežci z trnavského kraja ale aj širokého okolia vstúpia v sobotu pretekmi v Suchej do ďalšej bežeckej sezóny. Pokiaľ Trnavská regionálna bežecká liga už začala Novoročným behom, župná liga, ktorej názov sa zmenil na „Trnavskú župná beh.sk ligu“, odštartuje v sobotu.

Známy je už takmer celý termínovník oboch súťaží aj všetkých pretekov. Všetko vypukne v sobotu Suchovskou pätnástkou. Okrem toho sa v Suchej tak, ako po minule roky, bude konať vyhodnotenie výsledkov minuloročnej Trnavskej župnej bežeckej ligy. „Len dúfam, že mi dovtedy stihnú vyrobiť medaile,“ zavtipkoval si Ľuboš Ferenc, ktorý má „pod palcom“ župnú ligu.

Regionálna liga má na programe dvanásť bežeckých podujatí, z ktorých prvé sa už odbehlo a zo zvyšných jedenástich ešte nebol jasný termín v troch prípadoch – v Chtelnici, vo Vrbovom a trnavský Beh priateľstva. Župná beh.sk liga má už kompletný program, jediný otáznik visí nad Behom priateľstva v Orechovej Potôni. Obe ligy majú spoločných celkom sedem bežeckých podujatí.

V oboch súťažiach sú prví traja bežci v jednotlivých kategóriách odmenení cenami a medailami a rovnaké je aj bodové ohodnotenie s jediným rozdielom. V regionálnej lige získa víťaz desať bodov a v župnej jedenásť. Ďalšie umiestnenia sú bodované následovne: 2. miesto – 9 bodov, 3. miesto – 8 bodov, postupne ďalší 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1 a všetci ďalší, ktorí dokončili pretek 1 bod.

Ďalším rozdielom medzi ligami je fakt, že v župnej beh.sk lige sa do konečného poradia sa započitáva desať najlepších pretekov. V prípade rovnosti bodov rozhoduje poradie pri vzájomných súbojoch (v prípade absolvovania menej ako desať bodovaných pretekov nižší počet závodov potrebných na získanie daného počtu bodov) a v ďalšom vyšší bodový zisk. Pretekár získava nárok na cenu po úspešnom absolvovaní piatich pretekov. Pretekárovi štartujúcemu mimo svojej vekovej kategórii bude do bodovacej tabuľky započítaný len jeden bod za dokončenie preteku.

Trnavská regionálna bežecká liga 2015:
 
1.1. Trnavský novoročný beh
21.2. Suchovská 15-ka
1.3. Majcichovská desiatka
18.4. Jarný beh – Bojničky
??? Beh oslobodenia Chtelnice
30.5. Memoriál Františka Daniša – Trstín
27.6. Cez „Hornoorešanské vŕšky“
4.7. Špačinský trojuholník
11.7. Malženická trinástka
??? Vrbovská 15
11.10. Kľačianska desiatka
??? Beh Priateľstva
 
 
Trnavská župná beh.sk liga 2015:
 
21.2. Suchovská pätnástka
1.3. Majcichovská desiatka
11.4. Beh oslobodenia Galanta
18.4. Jarný beh Bojničky
??.4. Beh priateľstva Orechová Potôň
2.5. Jablonická desiatka – Mem F Rímeša
30.5. Memoriál Františka Daniša – Trstín
27.6. Beh cez Hornoorešanské vŕšky
11.7. Malženická trinástka
25.7. Trebatická 10
9.8. Beh okolo Marhátu
12.9. Veľká cena mesta Holíč
11.10. Kľačianská desiatka
 

Zdroj: Stanislav Cibulka,  MY Trnavské noviny

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.