Začala sa on-line registrácia na Majcichovskú desiatku 2016

V nedeľu 13. marca ožije Majcichov (okres Trnava) dvadsiatym šiestym dejstvom medzinárodného cestného behu na 10 km. Pelotón výkonnostných, kondičných a rekreačných aktérov sa predstaví na profilovo rýchlej trati s oficiálnym certifikátom Slovenského atletického zväzu.

Na absolútnych víťazov Majcichovskej desiatky čaká putovný pohár prvého československého aj európskeho kozmonauta Vladimíra Remeka, ktorý v mladosti behal za Slavoj Čáslav. Hrdina kozmu, teraz pôsobiaci na poste veľvyslanca ČR v Rusku, bol čestným štartérom majcichovských pretekov tri razy (2011, 2012, 2013). Na Remekovu trofej si vlani symbolicky siahli dvaja známi reprezentanti SR v behoch na dlhé trate. Elektronický časomer im v cieli M-10 ukázal zaujímavé výkony: Juraj Vitko (JM Demolex Bardejov) 32:15, Nikola Čorbová (SportDiag Team Senec) 35:12.

Všetky podstatné informácie o Majcichovskej desiatke 2016 sa záujemcovia dozvedia z propozícií. Iba telegraficky pripomeňme, že hlavné pole mužov, žien, juniorov a junioriek bude mať ostrý štart o 12.00 h. On-line registrácia na 26. ročník M-10 sa už začala. Štartový vklad zostáva rovnaký ako pred rokom a účastníci ho uhradia až pri prezentácii v majcichovskom kultúrnom dome. Ani tentoraz, popri finančných cenách, nebude chýbať bohatá pretekárska tombola. Vlani bolo odmenených 133 šťastlivcov.

Organizátori, na čele so starostom obce Tiborom Marekom a technickým riaditeľom Milanom Kraicom, zabezpečia pre bežeckú rodinu bezplatnú autobusovú prepravu z Trnavy (odchod 13.3. o pol jedenástej spred novej železničnej stanice) do dejiska pretekov. Rovnako tomu bude na tej istej trati aj po slávnostnom vyhlásení výsledkov.

Text: Jaroslav LIESKOVSKÝ, spoluzakladateľ Majcichovskej desiatky
Foto: Marta ORSZÁGHOVÁ (Na snímke vidno dlhý bežecký had v uliciach Majcichova.)

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.