Zabehnite Sibylke pre zdravie

Na Skalke pri Kremnici sa v sobotu, 18. mája 2013 uskutoční charitatívne bežecké podujatie v horskom behu pod názvom „Zabehni Sibylke zdravie“ pod usporiadateľskou taktovkou Mestského klubu lyžiarov (MKL) Kremnica.

  Hlavnou myšlienkou týchto bežeckých pretekov je morálna podpora a získanie finančných príspevkov pre dvojročnú Sibylku Prídavkovú z Kremnických Baní, ktorá trpí spinálnou svalovou  atrofiou 1. typu. Jej nádej spočíva vo finančne náročnej liečbe v zahraničí. 

   Autorom myšlienky usporiadať tieto preteky sú dvaja vysokoškoláci z Kremnice.  Slovenský reprezentant v behu na lyžiach, trojnásobný mužský majster Slovenska v šprinte (2010, 2012, 2013), účastník tohtoročného svetového šampionátu v klasických lyžiarskych disciplínach vo Val di Fiemme Martin Kapšo a bývalý aktívny lyžiar MKL Kremnica Branislav Grossmann ml. Pred rokom  na Skalke usporiadali charitatívny beh „Zabehni Saške zdravie“ na pomoc kremnickému zdravotne postihnutému  dievčatku Saške Wágnerovej. 
 
   Centrom diania bude lyžiarsky štadión Rudolfa Čillíka. Štartovné činí 5 eur. Dobrovoľné príspevky je možné posielať aj na Sibylkin účet 1338773371/0200. Pretekári budú mať v cene štartovného aj možnosť využiť bazén a sauny Relaxcentra. Je pripravená aj tombola, z ktorej výťažok poputuje na účet Sibylky, deti si budú môcť zajazdiť na koňoch.  Prihlášky je možné posielať na: evabiresova@gmail.com. Informácie na: www.mklkremnica.sk,  martinkapso@gmail.com, branislav.grossmann@gmail.com.
 
Program: 
8:00-10:00 Prezentácia
11:00          Štart kategórií hobby na 5 km (kat. ženy a muži do 40 rokov a nad 40 rokov)
                   a profi na 10 km (kat. ženy a muži do 40 rokov a nad 40 rokov)
12:00          Štart kategórií deti do 10 rokov na 500 m a 1 000 m
 
 
Jozef Mecele

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.