WINGS FOR LIFE – CELOSVETOVÝ BEH SA VRACIA 3 MÁJA 2015

Bežecké podujatie, ktoré je celosvetovo považované za jedno najpodnetnejších, pokračuje aj v Bratislave 3. mája 2015, kedy sa presne o 13:00 účastníci na viac ako 35 miestach na 6 kontinentoch postavia na štart druhého celosvetového behu Wings for Life.

Podstatné je, že tento beh je otvorený pre športovcov všetkých výkonnostných kategórií a je jedno, či trénujú roky alebo či s behom len začínajú. Vítaní sú všetci! Bežci aj účastníci na vozíčkoch odštartujú bok po boku.  Špecifikom tohto behu je okrem pohyblivej cieľovej čiary aj to, že 100% štartovného z behu Wings for Life World Run ako aj príspevkov sponzorov putuje priamo na výskum poranení miechy, ktorý vedie nadácia Wings for Life. V roku 2014 sa vyzbieralo viac ako 3 milióny EUR.
 
Premiérový ročník 2014, na ktorom sa zúčastnilo viac ako 35.000 bežcov, mal obrovský úspech. Bežci v 32 krajinách sveta, v 34 lokalitách a v 13-tich časových zónach vyštartovali 4. mája 2014 v tú istú sekundu, aby podporili ľudí odkázaných na život na invalidnom vozíku. V Bratislave sa tento rok na celosvetový beh Wings for Life World Run rozbehlo 971 bežcov pre tých, ktorí behať nemôžu. Pred stíhacím autom, ktoré vyštartovalo 30 minút po štarte bežcov, odolával najdlhšie Boris Csiba, ktorý zabehol 50,22km. ,,Charitatívna myšlienka tohto behu ma presvedčila prísť a vyhrať, lebo týždeň po maratóne by som inak nešiel behať žiadne preteky. Takto som mohol podporiť dobrú vec a ľudí, ktorí si to zaslúžia.“ Ženskou víťazkou sa stala Jana Zatloukalová, ktorá nakoniec odbehla 39,22 km. 
 
Čím je boj o víťazstvo taký výnimočný? Bežci, ktorí pretekajú v rôznych krajinách či na rôznych kontinentoch síce rovnako  bojujú o celkový titul, ale či ho získali za nedozvedia skôr, kým ich z trate nestiahne stíhací voz a preteky neukončia. V roku 2014 ostali v hre po piatich hodinách iba traja bežci. Napokon to dopadlo tak, že bežca v Peru delilo len 90 metrov od celkového víťaza pretekov v Rakúsku.  
 
Bežať pre tých, ktorí behať nemôžu
 
Celosvetové bežecké podujatie Wings for Life vzniklo na podporu neziskovej nadácie Wings for Life, ktorá financuje projekty na výskum poranení miechy na celom svete. 100% štartovného z behu Wings for Life ako aj príspevkov sponzorov putuje priamo na výskum.: “Prvý ročník celosvetového behu Wings for Life bol neskutočným celosvetovým športovým podujatím. Dúfame, že v roku 2015 sa podujatia zúčastní ešte viac športovcov a že sa nám podarí vyzbierať významnú čiastku na výskum poranení miechy“, hovorí Said Anita Gerhardter, výkonný riaditeľ Wings for Life. V roku 2014 sa vyzbieralo viac ako 3 milióny EUR. 
 
FAKTY a ČÍSLA Z PRVÝCH CELOSVETOVÝCH PRETEKOV WINGS FOR LIFE 2014
 
Celkový víťaz v mužskej kategórii: Lemawork Ketema (ETH, 78.58 km)
Celková víťazka: Elise Selvikvag Molvik (NOR, 54.78 km)
Vyzbierané peniaze: 3 milióny EUR (štartovné od 50.110 zaregistrovaných bežcov a bežkýň plus dobrovoľné príspevky)
Celkový počet kilometrov: 530.928 – toľko by absolvoval jeden bežec, ak by 13krát obehol zemeguľu
Počet bežcov na štarte: 35.397
Po prvej hodine na bežali: 29.847 
Po druhej hodine bežali: 5.146
Po tretej hodine bežali: 327
Po štvrtej hodine bežali: 26
Po piatej hodine bežali: 3
Zabehli maratónsku vzdialenosť: 233
Priemerná odbehnutá vzdialenosť: 14,99 km
 
Čo sa môžete o podujatí dozvedieť viac?
 
Oficiálna stránka Wings for Life:
www.wingsforlifeworldrun.com
 

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.