Vyhlásenie organizátora INTERSPORT MTB & TV Markiza RUN

Na Slovensku organizujeme podujatia už 10 rokov. Od roku 2009 sa STUPAVA TROPHY maratón zaradil k najväčším MTB maratónom na Slovensku. Od roku 2010 je naše podujatie kazdoročne najväčším podujatím svojho druhu. Tento rok sme oproti minulému roku zaznamenali nárast o 368 účastníkov, čo je určite odzrkadlením kvality servisu, ktorý ľuďom na akciách ponúkame a každoročne poskytujeme. Taktiež sme na akcii zaznamenali nárast počtu návštevníkom čo je oproti minulému roku pozitívny trend a veľmi nás teší.

Od roku 2009 sa naše podujatie dostalo pod paľbu záškodníckych aktivít od skupiny ľudí, ktorí organizujú cyklistické aktivity v oblasti Bratislavského regiónu. Aktivity týchto ľudí sa zameriavajú na štátne orgány a úrady, ktoré rozhodujú o organizovaní a podmienkach konania nášho podujatia. Títo ľudia sa snažia ovplyvňovať úrady v náš neprospech. S tým, aby nám neboli udeľované povolenia pre účel konania nášho podujatia.

Ďalšou činnosťou tejto skupiny záškodníkov je každoročné ničenie a preznačovanie značenia, ktoré slúži pre orientáciu na našom MTB maratóne.

Tento rok nám začali ničiť a preznačovať značenie hneď od pondelka 23.7. a takto sa dialo až do soboty 28.7. Všetko toto nás stálo ďalšie prostriedky a úsilie navyše, ale boli sme na tento každoročný nájazd našich neprajníkov pripravení. Čo bolo tento rok iné oproti minulým rokom je to, že tento rok sa udial sofistikovaný útok na naše značenie v deň konania nášho preteku a ešte k tomu v súvislých úsekoch. Zmizlo nám 6km vyznačovacích pások a 87 smerových tabuliek. Všetko toto sa udialo v čase medzi 23:00 a 05:00. Bolo to na nás nachystané tak, že sme nemali šancu to zachrániť. O 05:00 vyrazili na trasy štyria traťový komisári. Komisári zistili, že nemajú šancu začať značiť akoby od znova celý pretek, tak aby sa to stihlo opraviť do štartov. Kolega, ktorý mal na starosti občerstvovanie a značenie sa rozhodol použiť na záchranu a čiastočnú opravu značenia zásobovačov určených pre zásobovanie občerstvovacích staníc. Časť značenia sa podarilo nahradiť a opraviť. Dôkazom toho celého je to, že nám do cieľa nedorazilo z celkového počtu 869 štartujúcich len 40 našich cyklistov.

Z tohto dôvodu sa nám stalo to, že sme nestihli včas doplniť všetky potrebné zásoby na našich občerstvovačkách, kedže zásobovanie so zásobami pre občerstvovacie stanice zachraňovalo značenie na trasách. Preto druhá polovica štartujúcich účastníkov ostala bez občerstvenia, čo nás samozrejme veľmi mrzí.

Touto cestou by sme sa chceli ospravedlniť účastníkom nášho sobotného MTB podujatia, ktorí utrpeli tým, že sa v extrémnom teple nevedeli dostatočne občerstviť z dôvodov dočasnej nefunkčnosti našich občerstvovacích staníc.

Určite si vieme predstaviť následné krízové situácie, ktoré na trati určite nastali. O to viac to celý 278 členný organizačný tím mrzí.

Musíme ale zdôrazniť, že celé zlyhanie a okolnosti, ktoré k nemu viedli, nie sú vinou organizátora. Organizátor sa na akciu riadne pripravil a zabezpečil všetko potrebné pre úspešnú organizáciu. Vieme to doložiť dokladmi k materiálom, ktorý sa pre organizáciu pretekov zabezpečoval a vyrábal. Za to, čo sa stalo počas našich sobotných pretekoch nesú hlavnú vinu záškodníci, ktorí sa snažili paralyzovať preteky na 25km, 42km, 76km a 105km MTB trase. A ich zámerom je dlhodobo likvidácia a diskreditácia nášho podujatia v očiach športovej verejnosti.

Nedeľný Detský cyklomaratónik, JUNIOR Trophy a TV MARKÍZA RUN prebehol bez problémov. 319 detí vo veku 2 až 14 rokov odbicyklovalo preteky v poriadku so svojimi rodinami. Na bežeckom podujatí sme zaznamenali účasť vrcholových športovcov na najvyššej úrovni vo svojom druhu. A boli s me ich strany veľmi kladne hodnotený z hladiska náročnosti, voľby trate a prostredia kadiaľ sa bežalo. Po tomto úspechu neplánujeme meniť parametre nastavenia tohoto lesného behu.

Nikto z ľudí, ktorí pre nás pracovali počas našej akcie nepožíval alkoholické ani iné omamné látky. Vieme to dokázať materiálom, ktorý sme zaznamenali počas konania nášho podujatia.

Moderátor na našom podujatí komunikoval s verejnosťou v rámci slušnosti. Ak sa niektorých účastnikov „PINĎOV“ humor dotkol, ospravedlňujeme sa za to.

Veríme, že po podaní nášho stanoviska na nás naši účastníci nezanevrú.

Diskusia sa nachádza TU:

http://www.stupavskymaraton.sk/diskusia/

http://forum.mtbiker.sk/maratony-xc/intersport-stupava-trophy-28-7-2012-stupava-t28624-330.html

S pozdravom…

Pavol Grujbar

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.