Vychutnajte si Vianočnú atmosféru v prírode alebo Roľničkový beh na vrch Havran

Už vás nebaví behať po obchodoch a tráviť čas medzi prekúrenými stenami či tlačiť sa v dave? Potom si posledný adventný víkend vyhraďte na behanie v zimnej prírode alebo len na zaslúžené nečinné postávanie s vianočným punčom a povzbudzovanie súťaženiachtivých.

V sobotu 21. decembra sa bude konať v Piešťanoch prvý ročník Vianočného roľničkového šprintu na vrch Havran (395 n.m.).  Vyzerá to nielen na zaujímavú trasu, keďže bežci sa pokochajú výhľadmi na známe kúpeľné mesto a okolie, ale aj príjemnú akciu. Pre pretekárov a fanúšikov sa pripravuje originál Vianočná kapustnica, pečivo ale i punč a furmanské halušky.

Štart je naplánovaný na 13 hodinu od hotela Panoráma, ktorý je posadený priamo v lesoparčíku na Červenej veži nad Piešťanmi. Bežci absolvujú kilometrový okruh okolo hotela Lúč, kedy opäť prebehnú cez štart a potom 6 kilometrová trasa s prevýšením 250 metrov povedie už len smerom hore na Havran. Tam sa pretekári budú môcť občerstviť horúcim čajom a po ceste späť povzbudiť tých, čo sa budú ešte trápiť.

Víťazov preteku, ale i náhodne vyžrebovaných bežcov finančne podporí Medicínske centrum na Javorovej ulici v Piešťanoch – Magnetická rezonancia a Benimed s.r.o. Ceny do preteku venoval Intersport – Liptovský Mikuláš / Ružomberok, Vitamin Well – vitamínové vody a Majer Zemianske sady so svojimi vínami. Počas konania preteku bude možné si objednať saunu za 5 Eur na osobu a ubytovanie v hoteli Panoráma za špeciálne ceny – 25 Eur / osoba / noc s raňajkami v dvojlôžkovej izbe. Organizátor sľubuje i vianočné darčeky a zvoniace prekvapenie, ktoré je spojené s názvom behu.

Možnosť registrácie prostredníctvom stránky www.beh.sk.

Informácie o pretekoch, prihlásenie cez mail a rezervácie ubytovania na janka.benacka@gmail.com

Janka Beňačková

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.