Vertical Grand Tour – nová výzva pre milovníkov extrémnych pretekov

Kto bude rýchlejší v behu do vrchu po zjazdovke? Bežkár, skialpinista alebo bežec?

Odpoveď na túto otázku sa dozvieme už 16.1. 2016 vo Vysokých Tatrách, kde sa uskutočnia prvé spoločné preteky skialpinistov, bežcov a bežkárov VERTICAL GRAND TOUR.

Podujatie je nasledovníkom populárnych skialpinistických pretekov SKIALP GRAND TOUR , ktoré od roku 2011 pravidelne organizuje  Sportcentrum GALFY. „Na rozdiel od SKIALP GRAND TOUR sa na štart pretekov postavia nielen skialpinisti, ale zmerať si s nimi sily budú môcť aj bežci a bežkári. Rozlúskneme tým nekonečné debaty, kto je rýchlejší, “ hovorí Róbert Galfy, riaditeľ pretekov a dodáva „Trasa vedie po zjazdovke z Tatranskej Lomnice na Skalnaté Pleso, ktorú budú musieť účastníci zvládnuť zdola nahor. Preteky sú atraktívne aj tým, že sa konajú za tmy, preto je súčasťou povinnej výbavy každého pretekára čelovka.“

Vertical Grand Tour

Trasa z Tatranskej Lomnice na Skalnaté Pleso má dĺžku 4,5km a budú na nej dva kontrolné body, do ktorých sa pretekári musia dostať v určených časových limitoch.  Celkovo na účastníkov čaká prevýšenie  880m. Zaujímavosťou budú  svetelné inštalácie LEDeco, ktoré ukážu pretekárom správny smer do cieľa. Všetci, ktorí by si chceli zabehať po zjazdovke, ale na celú trať si netrúfajú, sa môžu prihlásiť na 3. kolo Zimnej bežeckej série, ktoré štartuje spoločne s VERTICAL GRAND TOUR a končí na medzistanici lanovky „Štart“.  Vítaní sú aj fanúškovia a diváci, TMR pre nich pripravuje možnosť zakúpenia lístka na atraktívnu nočnú jazdu lanovkou z Tatranskej Lomnice na Skalnaté Pleso a späť za cenu 15€.

On-line registrácia na VERTICAL GRAND TOUR je možná do 11.1.2016 na stránke www.tatryvpohybe.sk

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.