Veľatský lesný beh – 1 ročník

Beh ako športová disciplína si v našom okrese získava čoraz viac nadšencov. Jasným príkladom v tomto smere je malá obec Veľaty z nášho okresu. Všetko pritom začalo už v roku 2014.

Práve vtedy sa v hlavách dvoch nadšencov behu – Vladimíra Jacka a Vladimíra Viernusa, zrodila myšlienka usporiadať bežecké preteky. Táto myšlienka sa realizácie dočkala 6. Septembra 2014, kedy sa zorganizovalo bežecké podujatie s názvom „Veľatský lesný beh – nultý ročník“, ktorý bude pokračovať vo svojej tradícii aj tento rok.

Čo je na tomto behu také zvláštne a výnimočné zároveň? Beží sa totiž na rôznom teréne. Súťažiaci si vyskúšajú klasický asfalt, spevnenú cestu, no najväčšiu časť tvorí beh po lesných cestičkách, čo dáva tomuto behu nádych skutočne dychberúceho zážitku pre všetkých zúčastnených.

Tí, ktorí sa rozhodnú zúčastniť sa, si môžu vybrať z dvoch variant. 17 alebo 11-kilometrová trať. Obe však ponúkajú rovnaký zážitok. Pred hlavným pretekom, ktorý štartuje o 10:00, sa uskutočnia aj preteky v mládežníckych kategóriách.

Veľatský lesný beh si počas svojej krátkej existencie na bežeckej mape Slovenska stihol vybudovať slušné renomé. Na štart nultého ročníka, ktorý v značnej miere vzbudil pozornosť aj u obyvateľov obce, sa postavilo 40 bežcov. Prognózy hovoria, že 5. septembra 2015 by toto číslo malo rásť!

Srdečne Vás pozývame!

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.