V Tatrách a Podhorí si môžu nadšenci běžeckých tratí zasúťažiť o kráľovský titul.

STARÝ SMOKOVEC (16. Apríl 2015 ) Po prvýkrát sa v tatranskom regióne spojili organizátori populárnych behov a vytvorili bežeckú sériu APLEND TATRY PRESTIGE TOUR 2015.

Počas leta si budú môcť milovníci bežeckých pretekov zasúťažiť o titul Bežeckého kráľa a Bežeckú kráľovnú Tatier. Novinka je súčasťou projektu Tatry v pohybe.

Bodovaná bežecká séria pozostáva zo štyroch rôznych pretekov, ktoré sa uskutočnia od júna do septembra 2015:

19.06.2015 – Night Run – Štrbské Pleso – 4,5km / nočný beh
12.07.2015 – Malý štrbský maratón – Štrba – 10km / cestný beh
18.07.2015 – Memoriál Jána Stilla – Nová Lesná – Hrebienok, 9,8km / cestný beh do vrchu
01.09.2015 – Podtatranský polmaratón Poprad – Svit – Poprad /21,1 km cestný beh

Na každom podujatí bežci získajú špeciálnu medialu – na každom podujatí inú, no všetky štyri spolu vytvoria logo Tatry Prestige Tour 2015. Celkové vyhodnotenie seriálu bude 1. 9. 2015 po záverečných pretekoch série v Poprade. Víťazi série budú slávnostne dekorovaní a obdržia tituly „Bežecký kráľ Tatier 2015“ a „Bežecká kráľovná Tatier 2015“. Súčasťou tejto série je i disciplína – Nordic Walking, a počas prvej júnovej akcie sa na Štrbskom Plese uskutočnia Majstrovstvá Európy v kategórii mužov i žien.

,,Verím, že bežecká séria bude mať úspech a pretekári si vychutnajú každý z pretekov. Každý z nich je atraktívny v niečom inom – Night Run na Štrbskom Plese nočnou atmosférou našich veľhôr, Malý štrbský maratón už patrí do športovej histórie Tatier, Memoriál Jána Stila zas náročnou traťou do vrchu preverí pripravenosť športovcov. No zaujímavá bude určite aj tohtoročná novinka – Podtatranský polmaratón medzi Popradom a Svitom,” konštatovala výkonná riaditeľka Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry Lucia Dubielová. Finálový beh sa realizuje pod záštitou primátorov mesta Poprad – Jozefa Švagerka a mesta Svit – Miroslava Škvareka.

Rudolf Matejka, konateľ spoločnosti APLEND Apartments & Resorts, ktorý je hlavný partner podujatia komentoval podujatie: ,,Tento projekt ma nadchol svojim rozsahom, netradičnými profilmi tratí a tiež prístupom organizátorov priniesť do regiónu športové podujatie na celú letnú sezónu. Účastníci podujatí bežeckej série si môžu otestovať svoje bežecké schopnosti. V minulosti som sa aktívne venoval bežeckým discíplínam, a viem , že táto séria bude určite výzvou pre všetkých atlétov stať sa kráľom Tatranského regiónu Doplnenie pretekov o detské disciplíny je príležitosť na návštevu Tatier a Podhoria pre celé rodiny ”.

Organizátori očakávajú, že sa na sérii bežeckých podujatí APLEND TATRY PRESTIGE TOUR 2015 zúčastní viac ako 2000 profesionálnych a amatérskych nadšencov zo Slovenska i zahraničia. Podujatia sú súčasťou kalendárov Slovenského a Českého atletického zvazu.

Viac o podujatí a jednotlivých behoch nájdete na stránke : tatryvpohybe.tatry.skwww.tatrypt.eu.

Zdroj: Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry,
Vila Alica 36, 062 01 Vysoké Tatry
email: dubielova@tatry.sk
www.tatry.sk

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.