V stredu 27. novembra slávnostne otvorili dm šport zónu v Ružinove

V stredu popoludní pribudla v Bratislave ďalšia, už druhá, dm šport zóna. Na slávnostnom otvorení v športovom areáli na Nevädzovej ulici v Bratislave ju uviedli do prevádzky Nicol Noseková, vedúca oddelenia reklamy dm drogerie markt, s. r. o., starosta mestskej časti Ružinov Dušan Pekár a zástupca spoločnosti Be Cool, s. r. o. Peter Pukalovič

Pre nás ako sociálne zodpovednú spoločnosť je nesmierne dôležité podporovať aktivity súvisiace s našou filozofiou – zdravie, zdravý životný štýl, vzdelávanie a životné prostredie,“uviedla v príhovore Nicol Noseková. „Práve preto sme v rámci dm ženského behu vytvorili aj sociálny projekt dm šport zóna, ktorého hlavná myšlienka je podpora aktívneho trávenia voľného času detí a mládeže.“

Organizátori dm ženského behu zo spoločnosti Be Cool, s. r. o., v spolupráci s generálnym partnerom podujatia spoločnosťou dm drogerie markt, s. r. o., získali na 2. ročníku populárneho behu určeného výhradne ženám zo štartovného 4535 eur a spolu s ďalšími dobrovoľnými  príspevkami venovali tieto financie na rekonštrukciu detského ihriska na Nevädzovej ulici v MČ Ružinov.

„Verím, že náš vklad do tohto areálu pomôže rozvíjať športovú všestrannosť nie iba detí a mládeže, ale aj dospelých,“pripomenula ešte Nicol Noseková.

Prvá dm šport zóna vznikla vlani, keď sa z výťažku zo štartovného podarilo získať na dobudovanie športoviska pre deti v areáli na Fedinovej ulici v Petržalke 4270 €.

Zástupkyňa hlavného partnera dvoch doterajších ročníkov dm ženského behu vyjadrila nádej, že aj na budúci rok sa podarí vďaka výťažku z tohto podujatia zlepšiť športovú infraštruktúru v ďalšej mestskej časti Bratislavy.

Peter Pukalovič zo spoločnosti Be Cool: „Sme šťastní, že sme opäť mohli prispieť na veľmi dobrú vec. Vieme, že osadené cvičiace prvky sú iba začiatok budovania športovej zóny v areáli na Nevädzovej. Sme však radi, že ho máme úspešne za sebou. V ďalších etapách pribudnú ďalšie pevné pomôcky na športovanie. Urobíme všetko pre to, aby tento areál bol miestom, ktoré Ružinovčania – a nie iba oni – budú veľmi radi využívať na športovanie, oddych, relax, na trávenie voľného času.“

  

V poradí druhá dm šport zóna sa nachádza vo vynovenom športovom areáli na Nevädzovej ulici, kde sa už niekoľko týždňov červená na bežeckom ovále novučičký syntetický povrch. Zásluhu na tom má MČ Ružinov.

„Som rád, že poslanci našej mestskej časti schválili vynovenie tohto bežeckého areálu. Stal sa miestom, kde si môže zabehať a zašportovať každý, kto má o pohyb záujem. Teší nás, že k skvalitneniu ponúkaných možností prispela aj iniciatíva organizátorov dm ženského behu. Vítame ich nápad osadiť hneď pri tejto nádhernej bežeckej dráhe pevné cvičiace prvky. Hoci sú zatiaľ iba tri, určite pomôžu milovníkom behu lepšie a kvalitnejšie rozhýbať si telo,“skonštatoval starosta MČ Ružinov Dušan Pekár. „Páči sa mi, že na inštruktážnej tabuli si bežci nájdu stručný návod, ako sa pred behom správne rozcvičiť.“

  

Ružinosvký starostaocenil pomoc organizátorov dm ženského behu pri zveľaďovaní areálu prvkami na cvičenie, ktoré môžu využívať deti i dospelí. „Ak budú peniaze, chceme okrem iného vybudovať aj vodnú fontánku a budeme sa usilovať rozšíriť športové pomôcky v dm športovej zóne. Areál má stálu správu, dá sa v ňom športovať podľa toho, ako to záujemcom bude vyhovovať,“ povedal Dušan Pekár počas slávnostného otvorenia a zdôraznil, že v areáli, ktorý je prakticky celý deň dostupný každému záujemcovi o športovanie, funguje večer umelé osvetlenie.

 

Gabriel Bogdányi
vedúci tlačových služieb ČSOB Bratislava Marathon 2013 a ďalších podujatí  organizovaných spoločnosťou Be Cool

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.