V sobotu v Košiciach farbám nikto neušiel

Po prvýkrát na Slovensku zažili Košice farebnú explóziu farieb. V sobotu 30.5.2015 sa na štart zábavného rodinného behu Farbám neujdeš postavilo viac ako 2000 účastníkov. Tí si prvýkrát na Slovensku do sýtosti užili päťkilometrovú trasu v úplnom centre Košíc.

Účastníci museli prebehnúť piatimi zónami. Na prvých štyroch na nich čakala farebná sprcha. Tohtoročnou novinkou bola piata zóna, kde bolo pre účastníkov pripravené prekvapenie v podobe penovej zóny. „Táto zóna bola čerešničkou na torte, ktorá mala u bežcov prebudiť ešte väčšiu hravosť. Sme radi, že sa nám to podarilo a ľudom sa táto zóna plná peny páčila.“ povedali organizátorky slovenského behu Lenka Šoltésová a Kamila Špesová.

Najfarebnejší deň svojho života zažilo aj niekoľko známych osobností. Na štarte nechýbal primátor mesta Košice Richard Raši, minister zdravotníctva Viliam Čislák, slovenská paralympionička Anna Orosová, plavkyňa Zuzana Mimovičová, hokejista Peter Bartoš, vodnopólista Karol Bačo a mnoho ďalších.

Farebný deň vyčaroval úsmev na tvári aj deťom zo základných škôl a dôchodcom, ktorých bolo na štarte viac než tristo. Časť výťažku z akcie a zisk z dobrovoľného príspevku na modrú farbu je venovaný Slovenskému paralympijskému výboru.

V priebehu celého dňa bol naviac na námestí pripravený bohatý sprievodný program. Svoje tanečné vystúpenie predviedli detičky zo skupiny DS Studio, množstvo súťaží a aktivít partnerov behu a na záver hudobné vystúpenie Rytmusa.

Viac info z podujatia nájdete na www.farbamneujdes.sk

Komentáre 1

  1. Boloooo superrrr aj na druhy rok sa ťešímmmmmm

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.