V Piešťanoch sa chystá už 47. ročník Silvestrovského behu

V Piešťanoch sa 30. decembra 2012 uskutoční už 47. ročník nášho tradičného Silvestrovského behu medzi mostami. V príjemnom prostredí Kúpeľného ostrova a Kolonádového mosta, na ktorom je priestor štartu a cieľa, je možné vyskúšať atmosféru behu, ktorý sa stal aj podujatím, ktoré dotvára sviatočné chvíľe v Piešťanoch.

V tomto roku máme pre bežcov prichystané tri novinky. Prvou novinkou je meranie behu  prostredníctvom čipovej technológie a spracovanie výsledkov behu elektronicky, všetko v spolupráci s VOS-TPK (www.vos-tpk.sk). Už aj samotné prihlásenie je možné vykonať vopred  na web stránke – www.sportsofttiming.sk.
Druhou novinkou je rozdelenie kategórie veteránov (teda bežcov nad 40 rokov) na kategóriu muži od 40 až 49 rokov a kategóriu nad 50 rokov.
A tou poslednou novinkou, ktorá by mala potešiť a prilákať na beh aj tých bežcov, ktorým nevyhovuje dĺžka tradičných tratí nášho Silvestrovského behu, je zaradenie tzv. open kategórie s traťou o dĺžke 5 000 m (pomenovaný ako FURMANský beh). Veríme, že Tí muži, ktorí si netrúfali pobežať 10 000 m, alebo naopak tie ženy, ktoré chcú bežať viac ako 2 500 m, túto možnosť aj využijú! Zároveň pre účastíkov tohto behu sa ceny udelia formou žrebovania medzi všetkými účastíkmi FURMANského behu, ktorí beh dokončia. Šancu na peknú cenu má tak každý, bez ohľadu na to, či bude prvý alebo posledný.

Silvestrovský beh sa začína o 15.30 hodine behom našich najmenších detí, ktorí pobežia jednu dĺžku Kolonádového mosta, a následne o 16.00 hodine vyštartujú spoločne žiačky a žiaci, ktorí majú trať tradične v dĺžke jedného okruhu, teda 1 250 m. O 16.20 hodine odštartujú dorastenecké kategórie, spoločne so ženami (trať 2 500 m) a zároveň s open kategóriou FURMANský beh (trať 5 000 m). O 17.00 hodine odštartujú všetky kategórie mužov (do 39 rokov na 10 000m, a muži 40 až 49 rokov a nad 50 rokov na trať s dĺžkou 5 000 m).

Viac informácií nájdete priamo tu na stránke www.beh.sk, alebo na našej stránke – www.silvestrovskybeh.yw.sk.

Dovoľte nám Vás, milých fanúšikov behu a behania, týmto srdečne na náš tradičný zimný beh v Piešťanoch pozvať. Radi Vás privítame.

Peter Kubala, predseda Atletického oddielu
Foto: http://www.pnky.sk/sport/silvestrovsky-beh/

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.