V Marianke Štvanec ako sa patrí…

V sobotu 16.6.2012 sa v Marianke pri Bratislave konal druhý ročník lesného behu Mariatálsky Štvanec. Nádherné lesy v okolí prilákali rovné dve stovky pretekárov v hlavných kategóriách, spolu s deťmi 256 účastníkov.

Na slovenské pomery a iba druhý ročník asi slušná účasť, ale mali sme oveľa vyššie ambície. Bohužiaľ vzhľadom na to, že sa do toho istého termínu dostal neskôr iný beh, s neporovnateľnou mediálnou podporou, nepodarilo sa nám ich tentokrát naplniť.

Bežalo sa po novej trati v dvoch behoch, Hobby v dĺžke 5,7km a Hlavný beh na 11,7km. Výlučne lesná trať pomohla trošku zmierniť obrovskú horúčavu toho dňa, ale aj tak veľa bežcov dobiehalo na štadión značne „uštvaných“. Odmenou im okrem výborného gulášu a tomboly bola aj účasť Antona Tkáča, trojnásobného majstra sveta a olympijského víťaza v dráhovej cyklistike, ktorý dekoroval víťazov.

Tých, ktorých Štvanec neuštval príliš, skončili až večer na koncerte skupiny HEX a s podujatím sa rozlúčili po nádhernom neutíchajúcom ohňostroji.

Mariatálsky Štvanec zaradil SOV opäť medzi Behy olympijského dňa. Olympijský deň je celosvetovým podujatím, ktoré si kladie za cieľ podporovať myšlienku športu pre všetkých. Po prvýkrát sa uskutočnil v roku 1987 ako spomienka na 23. jún 1894, kedy barón Pierre de Coubertin založil Medzinárodný olympijský výbor.

Vďaka všetkým zúčastneným bežcom a spoluorganizátorom, za to, že sa hroznou horúčavou nenechali odradiť.

Výsledky a fotogaléria na www.runforfun.sk/stvanec

 

Text: Ľubomír Hrčka

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.