V Dolných Orešanoch nastali veľké zmeny

To o čom sa medzi bežcami hlavne na západe v súvislosti s Dolnoorešanským polmaratónom v poslednom čase šuškalo je koniec. Padlo definitívne rozhodntie.

Vážení športoví priatelia a bežci.

                Po 30. rokoch organizovania športového podujatia „ Dolnoorešanského polmaratónu“ v Dolných Orešanoch sme sa rozhodli zmeniť tento tradičný beh za nový beh v inom prostredí. Dôvodov, ktoré nás k tomu viedli je niekoľko: Hustá motoristická prevádzka na miestnej cestnej sieti, zvýšené náklady na organizáciu, úbytok sponzorov, vyšší vek organizátorov, administratívna a organizačná náročnosť na polmaratón, opakujúce sa horúce počasie a rozpálené asfaltové cesty, chýbajúca technika na meranie času a vyhodnocovanie výsledkov behu, slabá angažovanosť mladých ľudí,  no skrátka miestna kríza klubu.

                Je potrebné poďakovať doterajším organizátorom, športovcom, sponzorom a priaznivcom tohto dlhoročného podujatia. Bola to pekná bežecká športová akcia v obci, ktorú chceme nahradiť podujatím, ktoré je menej náročné a zvládnuteľné.

                Pripravili sme nový beh v teréne poľnej a lesnej cesty na území katastra Dolných Orešian,  je vybrané lepšie prostredie, kde polovica behu prebieha v tieni stromov lesa, úsilie bežcov uvidíme v dvoch kolách novej trate v dĺžke 13 km. Je to náročný beh pre zvýšené stúpanie terénu na začiatku lesa – až 150 m v dvoch kilometroch, avšak potom je to bežecká pohoda.

                Dúfame, že tento beh bude vyhovovať širšiemu okruhu bežcov všetkých vekových kategórií a samozrejme zachovávame tradičné bonusy, dobrý guláš, pivo, víno a čaj. Nebude chýbať ani tombola, zameraná na miestne produkty vinárskej oblasti. Dúfame, že tu bude priateľská pohoda, tvorivé stretnutie bežcov a ich priateľov a že sa stane novou tradíciou.

 

 V Dolných Orešanoch 09.07.2013                                                                 KRB Dolné Orešany

 

Foto: záber z trate (posledného) 30. ročníka Dolnoorešanského polmaratónu. Archív Ľ. Ferenca

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.