Ultramaratón Viedeň-Bratislava-Budapešť

Bežecké preteky Ultramaratón Viedeň-Bratislava-Budapešť (BBU) pretínajúce tri krajiny a ich hlavné mestá, respektíve 42 obcí sú jedinečné svojho druhu v Európe.

Päťdňový ultramaratón okrem profesionálnych vytrvalostných bežcov predstavuje výzvu aj pre tímy, skupinu priateľov, predstaviteľov cyklistickej turistiky, kolieskových korčuliarov, respektíve aj pre zamestnancov spoločností, nakoľko sa môžu zúčastniť čiastkových etáp, ktoré sú pre nich zvládnuteľné.

Cyklistická túra v znamení miestnej histórie je súčasťou pretekov a má veľký význam v oblasti športovej turistiky.

Atmosféra a duch podujatia dáva do centra pozornosti pohyb, prostredníctvom ktorého môžeme veľa urobiť v záujme zdravého životného štýlu, respektíve slúži ako príklad hodný nasledovania pre vyrastajúce mladé generácie.

Štart je z Viedne, Rakúskom prejdeme pozdĺž niekdajšej Rímskej historickej vínnej cesty, dotkneme sa najkrajšej časti Bratislava a nasledovaním línie Dunaja bežíme na Slovensku a potom cez prekrásnu oblasť Szigetközu, cez mesto vôd, pozdĺž Vértesu, cez budinské vrchy sa dostaneme do cieľa do Budapešti.

· 3 krajiny, 3 hlavné mestá, 42 obcí (Ultramaratón Viedeň—Bratislava – Budapešť)

· Ultramaratónové bežecké preteky (viac ako 333 km-ová trať)

o Individuálne a Tímové preteky (profesionáli – amatéri – skupiny priateľov)

o Cyklistická túra a túra na kolieskových korčuliach v znamení miestnej histórie

o Prípojné bežecké preteky, čiastkové etapy

· Počas 5 dní (19.10.2013 – 23.10.2013)

· Vybraná medzinárodná, národná a miestna podpora tlače, spravodajstvo

· Posilnenie medzinárodných vzťahov

· Turistický program

· Večerné podujatia

 

Zdroj: organizačný štáb

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.