UFO vertical sprint 2013 / Preteky v behu do schodov na UFO watch.taste.groove. sú výzvou pre všetkých!

Príležitostní aj profesionálni športovci majú jedinečnú šancu zmerať si svoje sily v pretekoch v behu do schodov. Bežať sa bude v nedeľu 16. júna po schodoch na bratislavský „lietajúci“ tanier UFO watch.taste.groove. na Moste SNP. Súťažiacich čaká výzva v podobe 23 poschodí, čo je presne 430 schodov! Prihlásiť sa môžu už dnes všetci nadšenci športu, ktorí chcú otestovať svoju kondičku. Počet pretekárov je limitovaný na 200.

Okrem toho, že prihlásení bežci spravia veľa pre svoje zdravie, zúčastnia sa na pretekoch, ktoré majú vo svete dlhoročnú tradíciu. Bežci zdolávajú mrakodrapy, veže i vonkajšie schodiská už niekoľko desaťročí. V priebehu roka sa po celom svete uskutoční až 200 pretekov. Osemnásť z nich sa zaraďuje do elitnej série

Masters Races, na ktorých sa pravidelne zúčastňujú najlepší svetoví bežci do schodov ( Sao Paolo, New York, Chicago, Basel, Londýn, Las Vegas, Varšava,

Taipei 101, Frankfurt, Sarajevo, Praha, Viedeň, Hanoi, Los Angeles, Melbourne, Singapore, Bogota ). Najznámejším pretekom je newyorský Empire State Building Run-Up, ktorý sa uskutočnil tento rok už po 36. krát. UFO vertical sprint sa oficiálne stal ôsmym európskym Masters Race s koeficientom 1,5, tým pádom je očakávaná vysoká účasť pretekárov svetovej špičky v behu do schodov.

Cieľom UFO Vertical Sprintu je vytvoriť tradíciu tohto športu na Slovensku a zároveň dať šancu všetkým vyskúšať si túto netradičnú disciplínu.

Časomiera sa spúšťa vybehnutím zo štartu (Pláž pod Ufom – cca 50 m od pylóna Mosta SNP) a zastavuje sa dosiahnutím cieľa na výhliadkovej terase, ktorá sa nachádza na 23. poschodí. Preteky budú súčasťou UFO Adrenaline Day.

Viac info na: www.ufoverticalsprint.sk

Zdroj: Dano Čečetka
Foto: web

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.