TŽBL – medaile sú vyleštené, diplomy sú vytlačené.

Pomaly, ale isto sa nám blíži koniec zimy a s ním sa začnú rozbiehať nielen jednotlivé bežecké preteky, ale začnú naplno bežať aj bežecké ligy, či súťaže.

Každý región má ten “svoj” zlomový, či skôr otvárací beh, ktorým sa začína bežecká sezóna daného regiónu. No a tým naším “trnafským” je Suchovská 15 v Suchej nad Parnou, ktorá sa bude konať už túto sobotu t.j. 23.2.2013. Tento beh je zároveň aj prvým kolom Trnavskej župnej bežeckej ligy 2013, druhým kolom Trnavskej regionálnej bežeckej ligy a aby toho nebolo dosť, tak aj behom na ktorom sa uskutoční odovzdávanie cien tým najlepším v minulom ročníku Trnavskej župnej bežeckej ligy 2012. Na bežkyne a bežcov, ktorí sa umiestnili na prvých troch miestach čakajú, tak ako tomu bolo aj  minulý rok, “personalizované” diplomy ušité na mieru každému z odmenených a pekné medaily vyrobené špeciálne pre túto ligu. Pri tohtoročnom vyhlasovaní sa však už budeme striktne držať pravidiel ligy a vzhľadom k tomu, že v kategórii žien do 34 rokov ani jedna pretekárka nesplnila podmienku minimálneho počtu absolvovaných behov, tak pri vyhlasovaní ligy budú odmenené len diplomom.

V novej edícii TŽBL došlo oproti minulému roku k jednej zmene. A tou je výmena behov v okrese Skalica, kde bol vyradený Beh kúpeľným parkom v Smrdákoch a na jeho miesto bola nasadená Jablonická desiatka, ktorá si svojím minuloročným vydareným prvým ročníkom vypýtala miestenku v TŽBL.

Dovidenia v Suchej nad Parnou.

Autor:Ľuboš Ferenc
Foto:Ľuboš Ferenc

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.