Týždeň športu a zdravia

Posledný marcový týždeň bude v Bratislave patriť jubilejného ročníku 10. ČSOB Bratislava Marathon, ktorý je okrem behu aj oslavou zdravého životného štýlu.

Práve ten bude nosnou témou počas Týždňa športu a zdravia, ktorý symbolicky uvedie celý program podujatia a bude sa odohrávať v Eurovea. Čo všetko Vám Týždeň športu a zdravia prinesie? Od pondelka až do soboty je pre Vás pripravené bezplatné zdravotné poradenstvo, prednášky a workshopy rôznych odborníkov na témy zdravej výživy, prevencie, rehabilitácie, prvej pomoci. Na záver týždňa sa môžete tešiť na prednášky vzácnych športových hostí na športové témy, spomenieme napríklad našu úspešnú olympioničku Anastasiu Kuzminovú, riaditeľku ženského behu vo Viedni Ilse Dippmann, či množstvo úspešných slovenských bežcov so zaujímavými športovými príbehmi. Kompletný program Týždňa športu a zdravia nájdete tu.

43. KILOMETER
ČSOB Bratislava Marathon má tradične aj charitatívny rozmer, ktorý nesie meno  „43. kilometer – bežíme všetci spoločne“.  43. kilometer je synonymom toho, že v rámci ČSOB Bratislava Marathon dobiehame symbolicky spoločne a pomáhame tým zdravotne i sociálne znevyhodneným deťom. V rámci tohto projektu venujeme Kvapke Nádeje štartovné vyzbierané za účasť detí na sobotňajších detských behoch. Vyrovnaná šanca je zasa projekt generálneho partnera podujatia, ČSOB Finančnej skupiny, ktorý každoročne zaplatí účasť na detských behoch deťom z detských domovov.  V roku 2014 sa takto podarilo získať 395 eur, veríme, že tento rok to bude ešte viacej. Spoločne s našimi partnermi sme vybrali 10 detí s určitým zdravotným problémom, ktoré požiadali o pomoc Konto Bariéry a my sa budeme snažiť vyzbierať pre ne dostatok prostriedkov na doplatenie ich liečebných alebo rehabilitačných pomôcok.

BEH CEZ BRATISLAVU
Maratónsky týždeň odštartujeme v sobotu 21.3.2015 symbolickým Behom cez Bratislavu. Trať má 42km, pričom ide cez väčšinu mestských častí Bratislavy. Slávnostný štart v adidas Bory Mall a tým pádom symbolický úvod celého maratónskeho týždňa odštartuje primátor mesta Bratislava Ivo Nesrovnal. Zapojiť a pridať sa môže ktokoľvek a kdekoľvek. Nie je nutné trať odbehnúť celú. Práve naopak. Cieľom je zapojiť čo najviac ľudí z každej časti mesta. Odvoz vecí medzi jednotlivými mestskými časťami bude zabezpečený. Výmena bežcov bude možná každých 5km. Tak isto aj odovzdanie vecí, či ich výber. Spoločne sa všetci stretneme na záver v Eurovea, kde otvoríme program 10. ročníka ČSOB Bratislava Marathon výstavou bežeckých fotografií.

Ak sa chcete zapojiť, prípadne dozvedieť sa viac informácií o tomto behu napíšte nám na jergy@becool.sk

 

Zdroj: BE COOL, s.r.o.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.