TS: Veľký záujem o  DM ženský beh, štartujú aj diabetičky

BRATISLAVA 25. septembra 2012 – Premiérový ročník dm ženského behu láka. Na štart sa po uzavretí on-line registrácie prihlásilo 621 dievčat a žien. „Je to úžasné číslo, máme z neho veľkú radosť. Dúfame, že napokon sa počet účastníčok vyšplhá aspoň k osemstovke a v Bratislave vznikne pekná tradícia pretekov určených výlučne nežnejšiemu pohlaviu,“ nádeja sa riaditeľ pretekov Peter Pukalovič.

Na kratšiu 4-kilometrovú trať sa zatiaľ prihlásilo 335 bežkýň, medzi nimi aj nedávna víťazka Bratislavského nočného behu – River Park Night Run Lucia Janečková či vicemajsterka SR v behu na 800 m Paula Habovštiaková. O dlhšiu 9-kilometrovú trať prejavilo záujem doteraz 286 vytrvalkýň vrátane našej najlepšej maratónkyne a účastníčky OH 2012 v Londýne Kataríny Berešovej.

Záujemkyne o dm ženský beh sa môžu ešte osobne prihlásiť od štvrtka 27. do soboty 29. septembra v budove „Sklad číslo 7“ v areáli obchodného centra Eurovea. Štart špecializovaných pretekov je v sobotu o 15.00 h.

„Celý výťažok zo štartovného plus príspevok spoločnosti dm drogerie bude použitý na revitalizáciu detského ihriska v Sade Janka Kráľa v Petržalke. Vizualizácia tohto zámeru zverejníme na našej internetovej stránke www.bratislavamarathon,com,“hovorí Peter Pukalovič.

Patrónka dm ženského behu je známa tanečníčka Mirka Kosorínová. Beháva pravidelne, už absolvovala Národný beh Devín – Bratislava, preteky We Run Prague v českej metropole i nedávny River Park Night Run.

„Bežecké podujatia sú pre mňa nielen možnosť opätovne zažiť súťažnú atmosféru, keďže v tancoch už na preteky nechodím, ale aj spoločenská udalosť. Pre mňa nie sú dôležité časy, ale snažím sa akúkoľvek trať zvládnuť bez prestávky,“načrtáva svoju bežeckú filozofiu tanečníčka známa najmä z populárnej televíznej súťaže Let´s Dance.

Na premiérovom ročníku dm ženského behu sa predstavia aj bežkyne-diabetičky. Pod vedením inštruktorky jogy Denisy Galovičovej, dlhoročnej diabetičky, sa aj vďaka spoločnosti Novo Nordisk Slovakia s.r.o. intenzívne pripravujú na sobotňajšie preteky.

„Aj pre diabetických pacientov je pohyb veľmi dôležitý a beh je jeho najjednoduchšia forma. Aj takto si môžu znížiť riziko komplikácii pri svojom ochorení. Podpora dm ženského behu je naša prvá aktivita. Chceme, aby sa diabetickí pacienti začlenili do športových aktivít,“pripomína MUDr. Natália Račeková, zástupkyňa spoločnosti Novo Nordisk Slovakia, s. r. o. Aj zamestnankyne spoločnosti Novo Nordisk Slovakia, s. r. o., pobežia v sobotu spolu s pacientkami. Takto chcú podporiť myšlienku aktívneho trávenia voľného času pacientov s cukrovkou.

„Správa o podpore účasti diabetičiek na dm ženskom behu sa šíri najmä cez Facebook, už sa ich prihlásilo viacero. Prídu z celého Slovenska. Chceme, aby tento beh bol akýmsi spúšťačom ďalších športových aktivít celej komunity diabetikov,“dopĺňa diabetológ MUDr. Ľubomír Barák.

Organizátor dm ženského behu, spoločnosť Be Cool, s. r. o., a spoločnosť Novo Nordisk Slovakia, s. r. o., mienia spolupracovať dlhodobo. Pripravujú spoločne pravidelné bežecké tréningy diabetikov pod odborným medicínskym dohľadom MUDr. Baráka a za asistencie skúsených kondičných trénerov Ivana Gaboviča, Marcela Matanina a Ondreja Karácsonyho.

Viac informácií nájdete na www.bratislavamarathon.com.

 

 

Zdroj: Be Cool, s. r. o.
Foto: www.bratislavamarathon.com

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.