TS – piaty ročník 1. zimného MTB maratónu

Jediné podujatie svojho druhu na Slovensku a v Strednej Európe je určené nielen pre vášnivých cyklistov, ale aj pre všetkých bežcov, ktorí sa neboja popasovať s mrazivým počasím. Podujatie sa koná pod záštitou predsedu BSK Pavla Freša a primátora Bratislavy Milana Ftáčnika.

„Náš plán je taký istý ako každý rok – spropagovať zdravý pohyb v prírode, spropagovať aj toto naše mesto a našu župu a pritiahnuť pozornosť, aby ľudia vstali od počítačov a od televízorov, vstali z obývačiek, išli si zabehať, išli na bicykel,“ povedal predseda BSK Pavol Frešo.

„Je to originálne podujatie, ktoré ukazuje, že Bratislavská župa má čo ponúknuť celoročne a je našou úlohou ponúkať a predstavovať Bratislavskú župu ako celoročnú destináciu,“ doplnil podpredseda BSK a predseda Krajskej organizácie cestovného ruchu Ivo Nesrovnal.

Do súťaže sa tento rok zapoja aj cyklisti z Francúzka, Talianska, Nemecka, Maďarska, Rumunska, Česka a Rakúska. Do čela sa na štarte postaví olympijský triatlonista a štvornásobný anketový víťaz slovenských triatlonistov Richard Varga. Víkendový maratón odštartuje na Železnej Studienke v sobotu o 11:00 cyklistickou súťažou. Pre účastníkov je pripravená 29 km dlhá trať so 650 metrovým prevýšením. Bežci štartujú v nedeľu o 11:00, popasovať sa budú musieť s 9,7 km dlhou traťou a 160 metrovým prevýšením. Tí, ktorí si trúfnu, môžu súťažiť v oboch športových disciplínach.

 Pre všetkých pretekárov je pripravený vykurovaný stan, cisterna s pitnou vodou či štartový balíček. Cyklisti si budú svoje bicykle môcť zadarmo umyť a k dispozícii bude aj bezplatné strážené parkovisko.

 Partnermi podujatia sú Bratislavský samosprávny kraj a Krajská organizácia cestovného ruchu.

 

Zdroj: Mgr. Miroslava Rácová
tlačová tajomníčka
Bratislavský samosprávny kraj

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.