TS: Nočný beh Trnavou – UCM NIGHT RUN

V utorok, 19. novembra sa v Trnave uskutočnil prvý ročník Nočného behu Trnavou – UCM NIGHT RUN!

Nápad zorganizovať takúto udalosť , prišiel z dielne troch študentiek Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave, v rámci ich semestrálnej práce z predmetu Teória marketingovej komunikácie.

Na prvom ročníku UCM NIGHT RUN-u, nočného behu Trnavou, sa zúčastnilo neuveriteľných 339 bežcov.  „Samotný nápad vznikol zo dňa na deň a na prípravy tohto podujatia sme mali len päť týždňov. Práve preto sme nepočítali s takým veľkým množstvom bežcov.“ Povedala  Lucia Mravcová, jedna z organizátoriek.

V dvoch kategóriách (mužskej a ženskej) súťažili nie len domáci bežci a študenti, ale aj športovci z rôznych kútov Slovenska.  Ako prvý dobehol do cieľa rodený Trnavčan Michal Puškár s časom 12:36. Na druhom mieste sa umiestnil Mário Brehovský, rovnako zo Slávie Trnava. Len o niekoľko sekúnd neskôr dobehol tretí bežec Ľuboš Ferenc z Fešák Team Trnava.

Na stupienok víťazov, ako najrýchlejšia žena, vystúpila Romana Komarňanská  s časom 14:40, taktiež zo Slávie. Striebornou medailou sa môže pochváliť Adriána Kostrová  a bronz si odniesla Daniela Volanská.

Víťazov ocenil rektor domácej Univerzity Cyrila a Metoda, Dr. h. c. doc. Ing. Jozef Matúš, CSc., mimoriadny profesor.

„Pre nás, ako študentky, je to obrovský úspech, pretože Beh nočnou Trnavou bola prvá udalosť, ktorú sme mali možnosť zrealizovať. Chceme, aby sa Nočný beh stal tradíciou, práve preto dúfame, že sa budúci rok stretneme v ešte väčšom počte.“  Uviedla Monika Farkašová.

Stupne víťazov kategória žien

Víťazky kat. žien zľava 3. Daniela Volanská, 1. Romana Komarňanská, 2. Adriána Kostrová

Stupne víťazov kategória mužov

Víťazi kat. mužov zľava 3. Ľuboš Ferenc, 1. Michal Puškár, 2. Mário Brehovský

Záber z trate

záber z trate – za Hrubým kostolom

Záber z trate

záber z trate – križovatka ulíc Rybníková, Šrobárová a Štefániková

 

Zdroj: Monika Farkašová

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.