TS: Košice Night Run 2015: Noční bežci si užili každý kilometer

Štvrtý ročník košického nočného behu potvrdil svoje stále miesto na bežeckej mape. Východniari si pochvaľovali novú trať aj medailu v cieli.

Radosť z behu znásobili hudobné pódiá a kapely, ktoré ulahodili aj fanúšikom, nesklamalo ani počasie.

Desať kilometrov po novom

Novinkou štvrtého ročníka bola pozmenená trať, ktorá viedla centrom Košíc, ale aj mestským parkom. Práve novú trasu si mnohí bežci pochvaľovali, atmosféru vytvárali pódiá, ktorých bolo tento rok dvakrát viac ako vlani, celkovo 12. „Pre tento ročník sme sa snažili urobiť ešte lepšiu trať a som veľmi rád, že sa to podarilo. Doslova sme vbehli do mestského parku, ale pribudli aj miesta ako Jakabov palác či Hrnčiarska ulica, ktoré ku Košiciam neodmysliteľne patria, “ zhodnotil hlavný organizátor podujatia Marek Petráš z Rádia Košice.

Dobré výkony a ešte lepšie pocity

            Košický nočný beh do ulíc vylákal ostrieľaných športovcov aj rekreačných bežcov. Spájala ich radosť z behu a jedinečná atmosféra, ktorú dotvárali hlavne fanúšikovia. Počasie bolo na beh ako stvorené.

Víťazom mužskej kategórie sa stal Košičan Jozef Urban s časom 00:31:08. „Užíval som si celý pretek, keďže som mal od prvého kilometra dostatočný náskok, takže som aj vnímal okolie, svojich kamarátov a veľmi sa mi tu páči, super atmosféra, veľa divákov, myslím si, že Košice žijú behom,“ zhodnotil víťaz po dobehnutí, svojím výkonom o 22 sekúnd pokoril minuloročný najlepší čas Branislava Šarkana. Druhý dobehol Jaroslav Szabo a tretí Radovan Tomeček z Tulčíka, obaja so stratou vyše dvoch minút.

            Medzi ženami dominovala Košičanka Gabriela Slafkovská s časom 00:40:16. „Hneď na začiatku ma začalo pichať v boku, bolo to trošku utrápené, ale tempo som si udržala, takže som spokojná. Košičania sú úžasní ako fanúšikovia, z víťazstva sa teším.“  Druhá dobehla Mariana Schreiberová z Trstian (0:41:07), tretia skončila Košičanka Vladimíra Zubáková (0:43:35). Najrýchlejším tímom bol SLIMÁK elite TEAM (00:32:24.9) na čele s už spomínaným víťazom Jozefom Urbanom a Patrikom Vyšňovským.

Deti na štarte nechýbali ani tento rok

Účastníkmi nočného behu boli aj žiaci košických základných škôl, ktorí už tradične zabehli jeden okruh – 5 km. Beh si užívali od začiatku a niektorí si zopakovali aj dobré umiestnenie. Najrýchlejším bežcom spomedzi detí bol Patrik Seman zo ZŠ Postupimská, prvú priečku medzi dievčatami obsadila Alexandra Iglodyová zo ZŠ Abovská. Stovky detí si tak vyskúšali nočný beh, spolu s prihlásenými bežcami vytvárali dvojtisícového hada, ktorý sa tiahol centrom mesta. Dobrú atmosféru si pochvaľoval aj primátor Košíc Richard Raši: „Ja si myslím, že beh bol úžasný, atmosféra geniálna, takýto beh nikde na Slovensku a možno ani v Európe človek nezažije.“

Prekvapením bolo ocenenie bežkyne, ktorá do cieľa dobehla úplne posledná. Na pódiu si od Letiska Košice prebrala letenky podľa vlastného výberu, rovnakú radosť si užili dvaja bežci (prekročili cieľ ako 1000. a 1500. v poradí).

             Noční bežci vytvorili jedinečnú komunitu aj na Instagrame. Fotky z tréningov, registrácie, behu či atmosféry pridávali s hashtagom #‎knr2015. Postupne sa tak doplní galéria KOŠICE NIGHT RUN z pohľadu bežcov i návštevníkov podujatia. Fotky je možné pridávať aj naďalej.

KOŠICE NIGHT RUN patrí k najprestížnejším behom na Slovensku, aj štvrtý ročník potvrdil, že metropola východu si takéto veľkolepé podujatie zaslúži. Už teraz je známy termín ďalšieho ročníka – 2. 9. 2016.  Organizátorom podujatia je a bude Rádio Košice.

Foto: záber zo štartu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.