TS – Kopec noviniek a vypredaný Telekom Night run

Bratislavský nočný beh – Telekom Night Run vstupuje do svojho 5. ročníka s rekordným počtom prihlásených bežcov a mnohými zaujímavými novinkami.

Kým vlani absolvovalo preteky 3159 bežcov, teraz sa naplnil štvortisícový limit vytýčený organizátormi už týždeň pred podujatím. „Možno by sme zvládli aj viac, ale nechceme riskovať. Potrebujeme si najprv otestovať priepustnosť trate a logistické zabezpečenie pri počte, ktorý považujeme momentálne za únosný,“ vysvetlil riaditeľ Telekom Night Run Peter Pukalovič. „Obrovský záujem o nočný beh je však pre nás veľká výzva.“
 
S registráciou nie sú nijaké problémy, organizátori využívajú na prihlasovanie novú platformu aj cez internetovú stránku predpredaj.sk.
 
Azda najzaujímavejší fakt z príprav 5. ročníka je, že populárne bežecké podujatie sa opäť vracia do električkového tunela pod hradným vrchom, vďaka čomu 9-kilometrová trať ponúkne účastníkom nevšedný zážitok na novej trati v historickom centre Bratislavy.
 
Peter Pukalovič: „Sme radi, že rekonštrukcia tunela sa skončila a my ho môžeme znova zakomponovať do trasy pretekov. Ak sa nestane nič výnimočné, mala by aj v budúcnosti ostať rovnaká. Atraktívnejšiu bežeckú lokalitu v hlavnom meste totiž sotva nájdeme.“
 
Prvý raz bude generálnym partnerom spoločnosť Telekom. „Teší nás, že môžeme podporiť toto unikátne podujatie. Je to zaujímavý projekt. Z našej firmy pobeží v sobotu okolo 150 bežcov,“ uviedol Martin Vidan z Telekomu.
 
Tradičný podporovateľ nočného behu je mesto Bratislava. Primátor Milan Ftáčnik, ktorý si v sobotu prvý raz v kariére otestuje svoju kondícii na tomto podujatí, prevzal nad Telekom Night Run záštitu.
 
„Pán Ftáčnik sa poctivo pripravuje, trénuje dvakrát denne na okruhu pri Chorvátskom jazere,“ prezradil riaditeľ kancelárie primátora Ľubomír Andrassy a podotkol, že Bratislava sa aj vďaka aktivitám spoločnosti Be Cool stáva bežeckým mestom.
 
Novinkou je štartovné číslo so zabudovaným čipom, vďaka čomu sa podstatne zrýchli dianie v cieľovom koridore. Oproti minulým ročníkom sa zmenilo aj miesto cieľa: namiesto dunajskej promenády v areáli River Parku bude na hlavnej ceste pred hotelom Kempinski.
 
Telekom Night Run odštartujú v sobotu 14. septembra medzi 20.05 a 20.07 h naživo počas Športových novín TV JOJ. „Vlani sa nám takýto štart osvedčil, v televízii ho videlo vyše pol milióna Slovákov,“ pripomenul Peter Pukalovič. Organizátori však vyzývajú bežcov, aby prišli už minimálne hodinu pred štartom a včas sa zaradili do štyroch farebne rôzne označených koridorov podľa výkonnosti.
 
Pre bežcov bude počas pretekov prichystaná laserová šou v tuneli, pre divákov a návštevníkov Bratislavy zasa vystúpenia hudobných skupín v historickom centre mesta, na Primaciálnom námestí a aj hudobná produkcia na Magio pláži po skončení podujatia. 
 
„Bratislavský nočný beh je už tradične akcia, ktorá je najmä o zábave a skvelej atmosfére. Nezabúdame však ani na elitných bežcov. Nepozývame zahraničných, ale chceme dať priestor najmä našej špičke,“ prezradil filozofiu organizátorov riaditeľ 5. ročníka Telekom Night Run Peter Pukalovič.
 
 
Iba ženy bežia 28. septembra
 
Spoločnosť Be Cool usporiada aj ďalšie zaujímavé podujatie – 28. septembra o 15.00 h 2. ročník dm ženského behu určeného výhradne nežnejšej polovičke ľudstva. Pripravené sú dve trate – na 4 a 9 km. Organizátori sa po vlaňajšej úspešnej premiére, keď štartovalo dovedna 620 bežkýň, dohodli so spoločnosťou dm drogerie markt na dlhodobej spolupráci.
 
„Po minuloročnej úspešnej premiére sme sa rozhodli v tejto v tejto krásnej a užitočnej tradícii pokračovať. Doterajších 350 prihlášok, ktoré nám už prišli, svedčí o tom, že ženský beh v Bratislave športovo založené ženy zaujal,“ uviedla na tlačovej besede Nicol Noseková, vedúca oddelenia reklamy spoločnosti dm drogerie markt, ktorá je generálny partner podujatia. 
 
Organizátori dm ženského behu evidujú tri týždne pred akciou stopercentný nárast bežkýň v porovnaní s minulým rokom. 
 
„Podobne ako vlani, aj tentoraz venujeme výťažok zo štartovného na výstavbu detského športového ihriska, teraz v mestskej časti Ružinov na Nevädzovej ulici,“ zdôraznila Nicol Noseková.
 
Gabriel Bogdányi
zodpovedný za tlačové služby pri podujatiach organizovaných spoločnosťou Be Cool
 
Foto: TS

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.