TS – ČSOB Bratislava Maratón s Piatimi Hviezdičkami

BRATISLAVA 10. 11. 2015 – Organizátori 11. ročníka ČSOB Bratislava Marathon (3. 4. 2016) len nedávno spustili registráciu a už hlásia prvé úspechy. Po necelom mesiaci je na toto tradičný bratislavský mestský maratón prihlásených už viac ako 1000 bežcov.

Záujemcovia si majú možnosť vybrať zo siedmich disciplín. Najviac prihlásených je zatiaľ na polmaratón – 248. Druhá najsilnejšia disciplínou je maratón so 189 zaregistrovanými vytrvalcami.

 Okrem záujmu bežcov sa organizátori tešia aj z významného ocenenia. ČSOB Bratislava Marathon sa môže pýšiť päťhviezdičkovou kvalitou. Počas roku 2015 vznikol pod patronátom Európskej atletiky (EA)  projekt zavádzania bezpečnostných a kvalitatívnych štandardov pre organizátorov cestných behov s názvom „European Athletics Running for All“.  Európska atletika oficiálne spustila webovú platformu, kde sa organizátori cestných behov môžu zaregistrovať a následne, na základe zodpovedania 54 hodnotiacich otázok z pohľadu bezpečnosti a kvality, majú možnosť získať status 1, 3 alebo 5-hviezdičkového hodnotenia EA. Údaje sú po vyplnení verifikované národným atletickým zväzom a následne prechádzajú kontrolou samotnej EA.

 Hodnotenie pre ČSOB Bratislava Marathon nájdete na nasledovnej linke:

http://www.european-running4all.org/en/events/csob-bratislava-marathon/

 ČSOB Bratislava Marathon získal v hodnotení až 5 hviezdičiek, čím sa zaradil medzi významné európske bežecké podujatia a v roku 2016 bude zaradený do medzinárodného bežeckého kalendára EA.

Print

 „To, že sme splnili kritériá EA a ČSOB Bratislava Marathon získal najvyššie možné ohodnotenie, je pre nás veľké pozitívum a povzbudenie. Len sa potvrdilo, že v Bratislave sa nám za posledné desaťročie podarilo vytvoriť zo športovej i organizačnej stránke podujatie, na ktoré môžeme byť právom hrdí, a ktoré znesie porovnanie s podujatiami s dlhšou históriou.

V budúcnosti budeme aj naďalej tvrdo pracovať na tom, aby sme pripravili podujatie, ktoré je lákadlom pre všetkých domácich i mnohých zahraničných bežcov. Tí už dnes tvoria takmer štvrtinu štartového poľa. Veríme, že aktivity, ktoré pripravujeme pre 11. ročník ČSOB Bratislava Marathon a budeme ich postupne zverejňovať, prilákajú nielen masu bežcov, ale aj mnoho divákov,“ poznamenal riaditeľ podujatia Jozef Pukalovič.

 Prezentácia 11. ročníka ČSOB Bratislava Marathon pokračovala uplynulý víkend na viedenskom behu párov Sie + Er, kde štartovalo 3600 bežcov a bežkýň, a tiež na maratóne vo francúzskom Nice.

 Registrácia na niektorú z disciplín ČSOB Bratislava Marathon 2016 je možná na stránke www.predpredaj.sk alebo na www.bratislavamarathon.com

Zdroj: Be Cool, s. r. o.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.