TS – Bratislava marathon running club má nové sídlo

BRATISLAVA (20. 11. 2013) – „Gratulujem!“ vystrúhal poklonu bratom Jozefovi a Petrovi Pukalovičovcom predseda organizačného výboru Prague International Marathon Carlo Capalbo. Žoviálny Talian sa spolu s predsedom Slovenského atletického zväzu Petrom Korčokom stal krstným otcom nových priestorov Bratislava Marathon Running Club-u (BMRC) v OC Retro na Nevädzovej ulici v Bratislave, ktoré v stredu slávnostne otvorili symbolickým prestrihnutím pásky.

„Aj v Česku všetci dobre vieme, čo je bratislavský maratón. Myslím si, že to robíte naozaj veľmi dobre. Teraz ste sa posunuli opäť ďalej. My, organizátori, sa s bežcami stretávame zväčša len na podujatiach. V Bratislave však vďaka novému sídlu BMRC v tomto krásnom komplexe máte odteraz možnosť stretávať sa spolu deň čo deň,“skonštatoval Carlo Capalbo.

BMRC, ktorý vznikol len vlani, má už 327 členov, ktorí môžu naplno využívať viaceré benefity vyplývajúce z členstva v klube. „V novom sídle mienime poskytovať bežcom rady, plánujeme zorganizovať rôzne workshopy a semináre na tému tréningov či zdravej výživy,“ prezradil jeden zo zakladateľov BMRC Peter Pukalovič zo spoločnosti Be Cool.

Členovia BMRC nájdu všetko pod jednou strechou – administratívne sídlo klubu, fitnescentrum, tenisové a squashové dvorce, wellnes a neďaleko novootvorený štvordráhový bežecký ovál s tartanom, ktorý vybudovala MČ Ružinov.

„Veríme, že vďaka rozširujúcim sa možnostiam pre bežcov stúpne ich počet na našich podujatiach aspoň o 10 percent. Vlani sme zorganizovali 14 súťaží, štartovalo na nich dovedna 30 005 bežcov, čo nie je zanedbateľné číslo,“uviedol Peter Pukalovič.

BMRC vytvára aj svoj elitný bežecký tím. Zatiaľ sú v ňom maratónec-olympionik Marcel Matanin, ktorý je aj hlavným trénerom v klube, vicemajster SR 2013 v maratóne Boris Csiba, Gabriel Švajda a slovenská juniorská reprezentantka v atletike Lucia Janečková, ktorá nedávno triumfovala na M-SR v krose.

BMRC i Be Cool pochválil za ich bežecké aktivity aj predseda Slovenského atletického zväzu Peter Korčok: „Sme radi za všetky aktivity, ktorými prispievate k športovaniu ľudí. Bratislavský maratón má veľký potenciál rastu. Som preto rád, že sme sa dohodli na spolupráci a budeme pracovať na spoločných projektoch.“

„Ešte nie tak dávno bola deliaca čiara medzi hoby bežcami a výkonnostnými bežcami široká. Nové vedenie SAZ však má inú filozofiu, preto plánujeme viac spoločných aktivít,“dodal Peter Pukalovič a prezradil, že BMRC by chcel na budúci rok v rámci ČSOB Bratislava Marathon 2014 zorganizovať majstrovstvá SR v polmaratóne a v roku 2015, keď bratislavské podujatie oslávi 10. výročie, dokonca prvý raz v histórii aj domáci maratónsky šampionát.

Riaditeľ ČSOB Bratislava Marathon 2014 Jozef Pukalovič na tlačovej besede pri príležitosti otvorenia nového sídla BMRC informoval aj o aktuálnom stave príprav na bratislavský maratónsky víkend (4. – 6. apríla 2014).

„Štart a cieľ a taktiež väčšina trate s výnimkou krátkeho úseku na Vajanského nábreží ostáva totožná s minuloročnou. Bežci si ju veľmi pochvaľovali,“uviedol Jozef Pukalovič. „Zatiaľ máme okolo 700 prihlásených, čo predstavuje asi 10-percentný medziročný nárast. Pripomínam, že najvýhodnejšie štartovné je do konca decembra.“

Šéf maratónu načrtol aj štyri princípy, ktoré sú pre organizátorov ČSOB Bratislava Marathon 2014 veľmi dôležité – skvalitňovanie servisu pre bežcov, širšie zapojenie mesta do organizácie, spoločné charitatívne projekty s partnermi maratónu a úsilie získať certifikát Green Marathon, ktorý by deklaroval, že podujatie je šetrné k životnému prostrediu.

Súčasťou prípravy bežcov na ČSOB Bratislava Marathon sú už niekoľko rokov Zimné desiatky. Budú tri, prvá už v nedeľu 1. decembra 2013. „Zatiaľ sa prihlásilo vyše 400 bežcov a predpokladám, že ďalší ešte pribudnú,“ informoval Jozef Pukalovič.

Na úvodnej Fa Zimnej desiatke pobežia tri štvorčlenné tímy TV JOJ. Výťažok z predaja špeciálnej kolekcie tričiek k tomuto podujatiu pôjde na projekt Srdce pre deti. Bratia Jozef a Peter Pukalovičovci sa už od chvíle, keď sa začali venovať organizovaniu bežeckých podujatí, snažia spájať ich s charitatívnymi projektmi.

„Potenciál pomáhať prostredníctvom behov je obrovský. Vždy je komu pomáhať a my chceme pomáhať,“ zdôraznil Peter Pukalovič.

 

Zdroj: Gabriel Bogdányi (vedúci tlačových služieb ČSOB Bratislava Marathon 2014 a ďalších podujatí organizovaných)

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.