TS – Beh na Urpín

Outdoorové centrum v Banskej Bystrici Active Planet v spolupráci s mestom BB sa už pomaly druhý rok venuje okrem starostlivosti o pohybu-chtivých Bystričanov a širokého okolia /predaj, požičovňa, víkendové a dlhšie podujatia či už v SR alebo v zahraničí/ aj organizácii rôznych letných/zimných/ podujatí.

Prvý ročník „Zober Bike a poď!“, bude mať tohto roku repete ale aj mladšiu sestru, ktorá umožní zaujímavé hodnotenie v dvojkombinácii.

  Beh Na Urpín je mestským behom- pretože začína a končí v parku pod Pamätníkom SNP ale je to aj krosový beh, pretože viac ako 80% povedie voľným lesným terénom. Trať sme pre Vás pripravili  malebnou bystrickou kalváriou, ktorá má hlboké historické korene a ma zaujímavý stupňovitý reliéf, povedie Vás po takmer vrstovnici- žltej značke okolo Urpína a budete môcť sledovať mesto z výšky / aj keď pod nohy bude treba predsa len občas pozrieť/ a cez brezový hájik sa dostanete na tzv .urpínsku lesostep. Tu začína mierne stúpanie, ktoré Vás privedie na štrkovitý „stupáčik“ cca 60 m záverečného prevýšenia k bystrickej Hvezdárni, zdravotníci budú pripravený pomôcť ak by bolo treba .Pre rodiny s deťmi, ktorí prídu povzbudiť/ nezabudnite zvončeky, rapkáče ale aj dobrý hlas/ tu bude pripravená statická ukážka činnosti BB Ha ZZ. Potom len mierne klesanie lesným terénom na obľúbenú lúku, kde Vám Bystrica bude ležať za Váš výkon doslovne pri nohách.
Zbehnete Kalváriou, okolo zimného štadiónu našich BB Baranov a čaká Vás záverečný  beh do cieľa pod dominantu BB- Pamätník SNP.
  V cieli Vás ako aj počas celej trate budú mať pod drobnohľadom študenti SZU  B.Bystrica II a I. ročníka. V cieli Vás pre Vašich najmladších budú vítať trampolíny a skákacie hrady .
 Pre všetkých účastníkov mame pripravené kvalitne bavlnené tričká v dámskej a pánskej verzii, stravenku do PIGI s Najlepšiu Palacinku v meste, Gatorade, pre najlepších diplomy a zaujímavé ceny.
 Podujatie sa započítava do BB dvojkombinácie /“ Zober Bike a pod !“bude v septembri, cez maratónsky víkend/ a podujatie je súčasťou Marathon Tour BB 2012
 Informácie o podujatí a prihlášky na web stránke www.skialp4u.sk, www.activeplanet.sk www.marathonbb.com  na predajni Active Planet.
 Spoločné tréningy po trati podujatia sme pre Vás pripravili v piatok 4.5.2012 a 11.5.2012 o 18.30 od obchodu Active Planet na CSA 23 BB

 

Zdroj: Katarína Belicová
Foto: web

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.