TS – Banská Bystrica bežala pre zdravie nôh

V sobotu 14. apríla sa uskutočnila prvá zo série edukačno – športových akcií „Beh pre zdravé nohy“. Takmer 80 bežcov využilo v Banskej Bystrici možnosť spraviť niečo pre zdravie svojich nôh a napriek zamračenému počasiu bežali i deti s  rodičmi.

4,5 kilometrovou traťou po centre mesta sa nenechal zastrašiť ani 89 ročný pán Benjamín zo Starých Hôr. 

Ani mračná nad Námestím SNP v Banskej Bystrici neodradili viac i menej zdatných bežcov od účasti na Behu pre zdravé nohy, ktorý sa tento rok uskutočnil po prvýkrát v Banskej Bystrici.  Súčasťou tejto športovo – edukačnej akcie bola i poradňa chronických žilových ochorení,  v rámci ktorej chirurg MUDr. František Žernovický vyšetroval nohy všetkým záujemcom pomocou ultrasonografu a tiež poskytoval odborné poradenstvo k tejto problematike. Záujem nielen o beh, ale i edukačné materiály aj v podobe názornej ukážky každého štádia chronického žilového ochorenia vyobrazeného na maketách nôh v životnej veľkosti a konzultácie ku kompresívnej terapii dokazujú, že téma prevencie pred týmto ochorením je mimoriadne aktuálna.

Sprievodný program odštartovalo zumba vystúpenie a následná rozcvička pred behom  pripravila bežcov na beh, ktorý o 11.00 hod. odštartovala moderátorka Hanka Rapantová.  4,5 kilometrovú trať prebehol ako prvý už po 16 minútach 58 sekundách víťaz kategórie mužov. Celkovo boli ocenení šiesti najlepší bežci z radov mužov a žien, ktorí si odniesli hodnotné odmeny v podobe produktov kompresívnej terapie určenej na prevenciu a liečbu žilových ochorení. Rovnako bola ocenená i majiteľka najkrajších podkolienok. 

Beh pre zdravé nohy pokračuje tento rok v ďalších dvoch mestách, a to v sobotu 21.4. v Košiciach na Hlavnom námestí a v nedeľu 22.4. v Bratislave v Sade Janka Kráľa. Okrem najlepších bežcov sa bude opäť hľadať i majiteľ najkrajších podkolienok. Hlavným cieľom behu je poukázať na nutnosť zmeny životného štýlu, ktorý by mal byť základnou prevenciou pred chronickými žilovými ochoreniami. Viac o chronickom žilovom ochorení a fotogalériu k behu nájdete na stránke www.opuchnutenohy.sk.

Beh pre zdravé nohy – 2. ročník behu v podkolienkach

MESTO

MIESTO

DÁTUM

ČAS

Košice

Námestie Slobody

sobota 21. apríl

08:00-16:00, štart behu 11:00 hod

Bratislava

Sad Janka Kráľa za OC Aupark

nedeľa 22. apríl

08:00-16:00, štart behu 11:00 hod

 

Zdroj: Beáta Móriová (Webster, spol. s r.o.)

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.