Tretí ročník Cyrilometodského behu Kolonickým vrchom je pripravený

Kolonica je malá obec v okrese Snina, neďaleko ukrajinskej hranice. Aj sem už dorazil bežecký boom.

Myšlienka mladej domácej športovkyne Kamily Chomaničovej sa prvý raz zrealizovala 10. marca 2013. Pôvodne to mal byť naozaj kros v teréne Kolonického vrchu. Na trati však bol vtedy sneh a ľad. Pretek sa teda bežal na alternatívnej trati v uliciach obce. Bežcom sa trať páčila a tak ju organizátori zachovali, pričom zachovali aj názov. Druhý ročník sa už konal v letnom čase. Vtedy je síce väčšia konkurencia pretekov v tom istom termíne, ale počasie je lepšie a tak sa dá plne využiť ponuka rekreačno športového areálu Bejvoč. Bežci určite využijú hlavne osvieženie v prírodnom bazéne. O to skôr, že podľa meteorologickej predpovede môžeme očakávať naozaj horúce počasie.

Ešte pred hlavným pretekom sa uskutočnia preteky v mládežníckych kategóriách, ktoré sa zaratúvajú do Východoslovenskej mládežníckej bežeckej ligy.

Trať hlavného preteku pozostáva z dvoch okruhov v uliciach obce a celkovo meria 6,6 km. Rovinatého úseku na nej prakticky niet. Beží sa buď do kopca alebo s kopca. Prínosom trate v uliciach obce je aj to, že pretek budí záujem obyvateľov. Kým úvodného ročníka sa z domácich zúčastnila len samotná zakladateľka preteku, v nedeľu 5. júla 2015 očakávame viecerých domácich športovcov v hlavnom preteku a tiež mnoho detí v mládežníckych kategóriách.

 Pavol A. Dubovský

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.