Tradičný Malý štrbský maratón opäť s účasťou špičkových bežcov

Z centra podtatranskej obce Štrba v nedeľu 14. júla 2013 o 9:30 hod. odštartujú pretekári na 31 km dlhú trať zo Štrby do Liptovskej Tepličky a späť. 36. ročník Malého štrbského maratónu bude opäť na vysokej bežeckej úrovni. Svoju účasť potvrdili viacerí kvalitní bežci a organizátori prvý krát otvorili 10 km trať pre všetky vekové kategórie.

Malý štrbský maratón patrí medzi najväčšie bežecké podujatia v podtatranskom regióne. V Štrbe pretekajú bežci zo všetkých kategórií a pretekov sa pravidelne zúčastňujú aj zahraniční bežci. Na štart 36. ročníka sa postaví víťaz minulého ročníka Sergii Vaschurin z Ukrajiny, držiteľ traťového rekordu Orest Babjak z Ukrajiny a na štarte nebudú chýbať ani víťazi predchádzajúcich ročníkov, etiópski bežci Ashenafi Erkolo a Serbessa Mulugeta.  Tí, ktorí si netrúfnu odbehnúť celý 31 km okruh  sa môžu prihlásiť na 10 km trať vedúcu zo Štrby cez Šuňavu a späť. Tento rok sa prvý krát majú možnosť zapojiť do kratšej okrem dorastencov, juniorov aj pretekári hlavnej kategórie.

Tradíciou sú aj preteky žiackych kategórií v uliciach obce Štrba. Počet detí býva vyšší ako 100 a pre tých najrýchlejších sú pripravené zaujímavé ceny. Žiaci, muži nad 70 rokov a ženy nad 60 majú možnosť štartovať zdarma. Podmienkou je len registrácia cez www. skstrba.sk/maraton/ do 13.7.2013 15:00 hod.

V centre obce Štrba si športovú nedeľu môžu vychutnať aj diváci. V mieste štartu, na námestíčku pred Kultúrnym domom, budú pripravené stánky s občerstvením, zahrá živá kapela a vyhrať bude môcť každý, kto si kúpi tombolový lístok.

 

Foto: http://maraton.skstrba.sk/foto-2012-msm

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.