Tomáš Kubej okorenil svoje víťazstvo na 3. ročníku Lučatínskej 11 aj traťovým rekordom

Piate bodované podujatie Marathon BB Tour – Lučatínska 11 prilákala na štart rekordný počet 269 bežcov v hlavnej kategórii mužov i žien na 10,5 km trati. Spolu so štafetami a detskými behmi štartovalo až 465 bežcov. Balík bežcov však nešiel iba do kvantity, ale na štart sa postavila aj bežecká kvalita.

To potvrdil v mužskej kategórii Tomáš Kubej (ŠK KU Ružomberok), ktorý na mierne zvlnenej asfaltovej trati nasadil ostré tempo a výborný výkon v horúcom počasí vyšperkoval aj traťovým rekordom: “Štartoval som na tejto trati prvýkrát, chcel som dva týždne pred Majstrovstvami Slovenska absolvovať nejaké kvalitné preteky v okolí takže podujatie mi sadlo. Čakal som, že to bude úplná rovina, no bolo tu aj niekoľko kopčekov a zbehov. To mi vyhovuje a hlavne v zbehoch som získal rozhodujúce sekundy. Prvé dva kilometre sme sa držali v miniskupinke s Dušanom Krajčovičom, no potom som sa odtrhol a bežal som si už svoje tempo sám až do cieľa.“
Druhé miesto osadil bežec VŠC Dukla Banská Bystrica Dušan Krajčovič, ktorý za víťazným Kubejom zaostal o 43 sekúnd. Tretí, triatlonista Peter Štilla, zaostal o ďalších 40 sekúnd.
Medzi ženami si suverénne víťazstvo na svoje konto pripísala Lucia Kamenská z Marathon BB Teamu, ktorá svoju konkurenciu doslova deklasovala. Líderka celej Marathon BB Tour v Lučatíne zvíťazila s pohodlným náskokom 83 sekúnd: “Rozbehla som to trochu rýchlo a prvý kilometer som mierne prepálila. Začali ma potom dobiehať ďalší bežci, no pomohla mi Peťa Fašungová, ktorá ma dobre potiahla. Tá ma aj informovala o poradí za mojim chrbtom. Vedela som, že vediem a Peťa mi vravela koľko je za mnou druhá Sveťa Lipárová. V závere som nezrýchľovala ani nespomaľovala, už som si to odkontrolovala a držala som si svoje stabilné tempo.“ Na druhom mieste dobehla špecialistka na triatlon Svetlana Lipárová, ktorá je však momentálne v objemovej príprave a na treťom mieste finišovala Bystričanka Magdaléna Mikušová. V ženskej kategórii na špici dominovali bežkyne Marathon BB Teamu, keď v prvej sedmičke boli až tri: víťazná Lucia Kamenská, štvrtá Lenka Tabaková a siedma Vladimíra Indrová.

Výsledky:
Muži hlavná kategória: 
1. Tomáš KUBEJ (ŠK KU Ružomberok)                           00:35:25
2. Dušan KRAJČOVIČ (VŠC Dukla BB)                          00:36:08
3. Peter ŠTILLA (Trian ŠK UMB)                                     00:36:48

Ženy hlavná kategória: 
1. Lucia KAMENSKA (Marathon BB Team)                        00:42:29
2. Svetlana LIPÁROVÁ (Trian ŠK UMB)                             00:43:52
3. Magdaléna MIKUŠOVÁ (AK UMB Banská Bystrica)        00:46:18

Zdroj: http://www.marathonbb.com/

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.