Tlačová správa – Košice sa už pripravujú na najstarší maratón v Európe

Kým Bratislava žije prípravami na maratón už túto nedeľu, Košice spustili registráciu a prípravy na jesenný Medzinárodný maratón mieru, ktorý je najstarším v Európe a druhým najstarším na svete.

Beh sa stáva čoraz populárnejšou formou pohybu. Jeho čaru podľahne každý rok viac ľudí, a tak sa stáva atraktívnou príležitosťou aj pre turistické destinácie. Najtradičnejším podujatím svojho druhu na Slovensku je košický maratón, ktorý sa koná začiatkom októbra, no registrovať sa na jeho behy je možné už dnes.

„O košickom maratóne informujeme už dnes aj preto, že ak niekto dnes nebehá vôbec, s trochou tréningu môže na jeseň zabehnúť napríklad polmaratón,“ hovorí výkonná riaditeľka organizácie KOŠICE – Turizmus, Iveta Niňajová. „Mesto Košice maratónom doslova žije, tá atmosféra je jedinečná a veľa bežcov nám potvrdilo, že práve kulisa povzbudzujúcich je to, čo ich priviedlo k dobrému výkonu,“ dodáva. Hoci je Medzinárodný maratón mieru špičkovým podujatím, netreba sa báť porovnania s najlepšími bežcami. Zabehá si každý, od detí, po mamičky s kočíkmi, inline korčuliari, ale aj rekreační športovci v tímových štafetách a populárnom polmaratóne. Prihlásiť sa je možné na oficiálnej stránke Medzinárodného maratónu mieru, http://www.kosicemarathon.com/.

Do Košíc sa oplatí prísť na celý víkend aj s rodinou či priateľmi. Počas tohto preteku organizuje tím Košice 2013, n.o. podujatie Biela noc, čo je festival svetiel, a tak sa noc v meste Košice pred pretekom stáva dňom a v celom meste to žije pulzujúcim životom. Košické hotely už dnes predávajú balíky „Maratónsky víkend“ na oficiálnom portáli košického turizmu www.visitkosice.eu. Balíky zahŕňajú wellness, masáže, ale napríklad aj iontový nápoj a vypratie športového oblečenia v cene. Nechýbajú bohaté maratónske raňajky, či transfery z hotela do mesta v cene. Rodina sa v Košiciach zabaví v ZOO, technickom múzeu, kde bude stále otvorená jedinečná výstava modelov a vynálezov Leonarda Da Vinciho, či botanickej záhrade s aktuálnou výstavou jesenných plodov. Košice sú atraktívne ako brána do východného Slovenska so svojimi pamiatkami UNESCO, tokajskou vinohradníckou oblasťou, Slovenským krasom, no i v samotnom Európskom hlavnom meste kultúry 2013 je vždy kultúrny zážitok poruke.

Košice sa snažia aj o to, aby si slovo „medzinárodný“ košický maratón skutočne zaslúžil. Jednou z aktivít je aj účasť na výstave, ktorá prebieha vo výstavnom komplexe ExCeL v Londýne, štyri dni pred konaním londýnskeho maratónu, od 18.do 21.apríla 2012. „Košický maratón ponúkneme tisíckam účastníkov londýnskeho maratónu a veríme, že lákadlo zúčastniť sa druhého najstaršieho svetového maratónu bude pre nich neodolateľné. Veď len o Košiciach môžu povedať, že bežali v meste, kde maratón slávi 89 rokov,“ dodáva I.Niňajová.

 

 

Ľubomír Čech
Public Relations manažér
Mobil: +421 907 522 073
Lenka Zajacová
Marketingový manažér
  Mobil: +421 917 851 944
 
KOŠICE – Turizmus | Hlavná 59 | 040 01 Košice | Slovak republic
media@visitkosice.eu | www.visitkosice.eu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.