Test bežeckého sortimentu značky Crivit sports I. časť
Milé bežkyne, milí bežci. Dnes Vám prinášame prvú časť testu bežeckého sortimentu značky Crivit sports. Výrobky tejto značky je možné zakúpiť v obchodnom reťazci Lidl. No a keďže sú tieto výrobky známe svojou priaznivou cenou, tak sme sa bližšie pozreli čo za túto cenu dostaneme.
Keďže sa pomaly, ale ujíma svojej vlády jeseň a s ňou aj chladnejšie dni, tak v prvej časti testu prinášame kompletnú radu bežeckého oblečenia na chladné dni. Plus na Vás ešte čaká výsledok testu dvoch druhov maratóniek a bežeckých hodiniek – športtesteru.
Hodinky pre meranie srdcovej frekvencie Crivit – Športtester
Skôr, ako sa budem venovať mojim poznatkom z vlastného testovania hodiniek, spomeniem zopár základných údajov.
Obsah balenia: hodinky na meranie srdcovej frekvencie, hrudný popruh so snímačom srdcovej frekvencie, držiak na riadidlá bicykla, batérie (vložené v hodinkách a snímači srdcovej frekvencie), návod na použitie.
Funkcie: hodinky, stopky, merač srdcovej frekvencie
Vodotesnosť: 3 bar resp. 30 m
Dosť bolo suchých faktov. Prejdeme k mojim poznatkom.
Hneď na úvod sa musím priznať, že testovanie týchto hodiniek bolo pre mňa pomerne komplikované. Už roky totiž používam hodinky inej značky, ktoré sú nabité o čosi väčším množstvom funkcií. Už som zvyknutý na ich ovládanie. A tak, najmä zo začiatku, som aj trošku ponadával pri zvykaní si na nové hodinky. Ale zasa netrvalo dlho a dostal som sa do toho.
Spomenul som ovládanie. Hoci majú hodinky štyri tlačidlá, viac-menej sa používajú len tri. Štvrté tlačidlo slúži na zapnutie podsvietenia displeja. Je modrej farby. Myslím si, že v tomto prípade výrobca uprednostnil efekt pred praktickou stránkou. Nedá sa povedať, žeby pri modrom podsvietení neboli údaje čitateľné. Keď som to porovnal s klasickým bielym podsvietením, rozdiel bol poznateľný.
Vzhľad hodiniek na mňa pôsobil pomerne neutrálne. Nemám k nemu žiadne výhrady. Telo hodiniek je plastové, remienok z gumy, ktorá pôsobí celkom príjemným dojmom.
Po prvom zapnutí hodiniek treba nastaviť základné údaje (pohlavie, vek, hmotnosť, výška). Vďaka nim si hodinky vypočítajú pulzové pásma, hodnotu max. pulzu, BMI. Treba však upozorniť, že tieto parametre sú len orientačné, keďže každý z nás je iný. No, našťastie, niektoré sa dajú následne nastaviť. Na začiatok ešte uvediem, že hodinky s vami nebudú komunikovať v slovenčine. Dá sa nastaviť: angličtina, nemčina, francúzština a španielčina.
Ako som na začiatku spomenul, ide o tri základné funkcie tohto výrobku: hodinky, stopky, merač srdcovej frekvencie. Zrejme nemá význam sa podrobnejšie venovať funkcii „hodinky“. Iba uvediem, čo sa pod tým skrýva: čas, kalendár, budík s opakovaným budením, signál celej hodiny a ešte možnosť nastavenia druhého časového pásma. Takisto funkcia „stopky“ nepotrebuje siahodlhý komentár. Hodiny disponujú aj funkciou odpočítavania. Stopky merajú na stotiny a je možné odmerať až 99 úsekov.
No a konečne ideme na to najdôležitejšie, merač srdcovej frekvencie. Po vybalení hrudného pásu ma trošku zarazila jeho šírka, či skôr „nešírka“, ktorá dosahuje snáď len 2/3 pásu mojich Garminov. A tak som si ho nasadzoval s obavami. Pre menej skúsených malá rada: keď si dávate hrudný pás, nezaškodí snímač trošku navlhčiť. Moje obavy, že tenký pás sa bude šmýkať, sa našťastie nepotvrdili. Pravda, počas behu som mal stále pocit, že pás nedrží, ide dole a azda by som si ho mal viac dotiahnuť. Ale naozaj išlo iba o klamlivé zdanie. Pás si našiel svoje miestečko a tam držal počas celého tréningu. Bez ohľadu, či som len klusal, alebo sa snažil o šprint.
Asi najviac využívanou možnosťou hodiniek bude tréning v určitom rozsahu pulzovej zóny. V hodinkách sú – na základe údajov o výške, veku, pohlaví a hmotnosti – prednastavené tri druhy tréningu:
L-1 : Zdravie –> ľahký tréning (50-65% max. tepu)
L-2 : Kondícia –> stredne ťažký tréning (65-80 % max. tepu)
L-3 : Výkon –> ťažký tréning (80-95 % max. tepu).
Ešte je tu možnosť nadefinovať vlastný rozsah srdcovej frekvencie. Tento program je označený L-U. Osobne by som asi najviac odporúčal používať posledný model. Pritom by bolo vhodné odkonzultovať hlavne hornú hranicu s lekárom. V prípade, že sa podarí prekročiť niektorú z hraníc, upozorní vás na to pípanie a blikanie červenej kontrolky na hodinkách. Automatické upozorňovanie sa síce dá vypnúť, lenže to by znamenalo, že treba kontrolovať tep neustálym pohľadom na hodinky. To by zbytočne odpútavalo pozornosť a pôsobilo rušivo. Výstražný signál sa ozve aj vtedy, keď nebudete mať nastavený režim „rozsah pulzovej zóny“, ale váš tep dosiahne hodnotu 99 % max. tepu.
Po skončení tréningu si môžete z pamäte vyvolať a prezrieť údaje o maximálnej a minimálnej hodnote tepu, čas tréningu pod, nad a v rámci zvoleného pulzového intervalu, údaj o spálených kalóriách, BMI index (tento údaj samozrejme nezávisí od tréningu, ale od zadaných údajov pri nastavení hodiniek) a pri troške trpezlivosti (5 min po ukončení tréningu) aj údaj o úrovni vašej kondície.
Iba pre zaujímavosť som si otestoval presnosť merača srdcovej frekvencie porovnaním údajov z hodiniek a z tlakomeru. Výsledok bol vynikajúci. Oba údaje boli totožné. Naopak, trošku nemilo som bol prekvapený, že merač srdcového tepu sa spustí a začne ukladať do pamäte ihneď po nasadení hrudného pásu a jeho spárovaní s hodinkami. V prípade, že sa ihneď nerozbehnete, má to vplyv na niektoré štatistické údaje.
Hoci naša stránka je pre bežcov a pri testovaní hodiniek som sa zameral na ich využitie pre beh, nedalo mi a trošku som otestoval aj príslušenstvo hodiniek v podobe držiaku na bicykel. Priznám sa, že pri pohľade na takúto kombináciu som si povedal, že toto nemôže fungovať . Hodinky sa po zopár hrboľoch musia zošmyknúť. Mýlil som sa. Držiak pevne sedel na riadidlách. Tiež hodinky boli na ňom ako prilepené.
Pred záverečným hodnotením azda stojí za zmienku ešte jedna maličkosť. Údaj o vodotesnosti hodiniek. Mojím pôvodným zámerom bolo urobiť test s ich ponorením do vody. Našťastie, ešte pred ním som sa dopracoval k tabuľke vysvetľujúcej údaj 3 bary resp. 30 m.
Tieto údaje vychádzajú z laboratórnych podmienok a teda nie sú pre reálne použitie. Podľa návodu, hodiny znesú maximálne dážď, alebo umývanie rúk. Rozhodne by som neodporúčal sa v nich kúpať, plávať, alebo potápať. Pre korektnosť ale musím napísať, že toto označovanie je všeobecne zaužívané a teda výrobca hodiniek nijako nezavádza a neklame.
Záverečné hodnotenie.
Hodinky patria medzi výrobky so základnými funkciami. Sú vhodné najmä pre začínajúcich bežcov, ktorí mávajú problém s odhadovaním tempa a často to prepália. Funkcia„rozsah pulzovej zóny“ im tempo spoľahlivo ustráži. Samozrejme, dobre poslúžia aj skúsenejším bežcom, ktorí si nepotrpia na vymoženosti typu „merač vzdialenosti“ (GPS, krokomer), prepojenie s počítačom. Im stačí iba pamäť na jedno meranie (tréning). Keďže som hodinky testoval len krátkodobo, nemôžem sa vyjadriť k výdrži batérií a hlavne vplyvu záporných zimných teplôt. Výrobca udáva rozsah pracovnej teploty v intervale 0 – 50 °C.
Running shoes Crivit – cestné
Asi nebýva zvykom, aby pri hodnotení testu sa začalo kritikou. Ja tentoraz urobím výnimku. Pri pohľade na obal maratóniek a jeho podrobnejšom študovaní mi na ňom chýbajú hádam jedny z najzákladnejších údajov. Síce som sa dočítal, že maratónky majú takú či onakú vložku, s takou a onakou vymoženosťou, počte reflexných prvkov, alebo podľa akej obuvníckej formy boli vyrobené. Mne tam chýbal údaj o hmotnosti výrobku, na aký účel sú maratónky určené a hlavne pre aký došľap nohy (pronácia neutrálna, nadmerná, supinácia), resp. akej hmotnostnej kategórii bežcov sú adresované .
Pri pohľade na podrážku maratóniek je zrejmé, že sú vhodné na beh po spevnených cestách, resp. do nie náročného terénu. Podľa hmotnosti 287g ide o tréningovú obuv. Zrejme sú určené pre neutrálny došľap. Skúška ohnutia maratóniek zase prezrádza fakt, že ide o tvrdšie, či, lepšie napísané, tuhšie maratónky.
Vyhotovenie.
Pri podrobnejšom pohľade na spracovanie maratóniek musím povedať, že kvalita je na vysokej úrovni. Vyrovná sa kvalite spracovania aj značkovej bežeckej obuvi. Iba ťažko možno nájsť miesto, kde by bolo vidieť „vytekajúce“ lepidlo, alebo nejakú závadu na švoch.
No a teraz je načase prejsť od vizuálneho pohľadu k hodnoteniu maratóniek po úžitkovej stránke.
Najskôr si povedzme, aké očakávania by bežecká obuv mala napĺňať. Predovšetkým musí chrániť odspodu. Podrážka rozhodne nemôže byť tenká. Prioritnou úlohou je totiž tlmenie dopadu chodidla na zem. Po tejto stránke sa maratónkam Crivit nedá nič vytknúť. Hrúbku podrážky majú dostatočnú. Vďaka rôznym vrstvám, z ktorých sa skladá, možno povedať, že aj schopnosť tlmiť nárazy je na veľmi dobrej úrovni.
Prvé pocity z behu:
Mäkká, príjemná obuv, nikde netlačí a má dostatok vôle v oblastí prstov. Hlavne posledne spomenutý fakt je dôležitý. Ak v prednej časti maratónky chýba dostatočná vôľa a priestor, môže to mať za následok vznik otlakov a odrenín. Aj napriek tomu, že som na začiatku písal o obuvi s tuhšou podrážkou, pri behu to vôbec necítiť a prechod z päty na špičku je úplne bezproblémový. Noha v maratónke výborné sedí, nešmýka sa. Bežcov, ktorí sa viac potia a ich nohy nedisponujú práve najpríjemnejšou vôňou, určite poteší anatomicky tvarovaná vyberateľná vložka s vetracím systémom. Dierkovaná vložka zabezpečí vetranie a tak zmierňuje vznik zápachu.
Záverečné hodnotenie.
Hoci patrím medzi bežcov, ktorí si potrebujú zvykať na nové maratónky trošku dlhšie a na testovanie som mal iba zopár týždňov, môžem uviesť, že ma príjemne prekvapila kvalita spracovania maratóniek aj ich bežecké vlastnosti. Keďže Crivit je značkou obchodnej siete Lidl, dá sa predpokladať, že osloví hlavne začiatočníkov a bežcov slabšej výkonnosti. Určite budú s týmito maratónkami veľmi spokojní.
Outdoor maratónky Crivit.
Po cestných maratónkach Crivit som testoval aj maratónky, ktoré sú určené skôr do terénu. Keďže ide o tú istú značku ako pri cestnej obuvi, rovnako v tomto prípade mi v popise chýbajú niektoré parametre. Poďme si ich doplniť. Pravdepodobne pôjde o obuv s neutrálnym došľapom. Hmotnosť je o niečo vyššia – 333 g. Pre obuv určenú do terénu nie príliš veľa. No a pri ohýbaní bol kladený veľký odpor.
Vyhotovenie.
Musím zopakovať, čo už bolo napísané. Veľmi precízne vyhotovenie. Ba dokonca ešte precíznejšie ako u cestného modelu. Hoci som viackrát spomenul podobnosť s cestným modelom, už na prvý pohľad vidieť, že tieto maratónky sú iné. Nemyslím iba na podrážku, samozrejme, viac zubatú. Materiál vrchnej vrstvy je úplne iný. Už pri pohľade naň vidieť, že ide o nepremokavý materiál. Aj keď si to možno na prvý pohľad nevšimneme, pri obúvaní zistíme, že jazyk maratónky nie je voľný, ale tvorí jeden celok s ostatným telom maratónky. Po vybratí tvarovanej vložky s vetracím systémom zistíme ďalší rozdiel oproti cestnej maratónke. Kým pri cestnej maratónke bol jej zvršok prišitý k podrážke po obvode, tu je zvršok upevnený iba jedným švom. Vedie stredom maratónky.
Je naozaj maratónka nepremokavá?
Táto otázka napadla, samozrejme, aj mňa. Nie je nič ľahšie, ako to vyskúšať. Stačí na to väčší lavór a trochu vody. Keď sa pozriete na zvršok maratónky, dal by sa rozdeliť na dve časti. Spodná, zhruba do výšky 4 cm, akoby bola z pogumovaného materiálu a zvyšok z iného. Takže tomuto som prispôsobil aj môj test nepremokavosti. Najprv som do nádoby nalial vodu max. do výšky mnou pomenovaného „pogumovaného“ materiálu. Obul som si maratónku – a šup s ňou do vody. Po hodine som vytiahol nohu z vody, vyzul sa a zistil, že je úplne suchá. Takže v tejto časti možno povedať, že ide o maratónku absolútne odolnú vode. Po priliatí vody sa poklus zopakoval. Očakával som, že tentoraz pôjde o kratší proces. Chlad sa dal predpokladať po zopár minútach. Nestalo sa tak. Až niekoľko sekúnd pred uplynutím ďalšej hodiny som zacítil mokro.
Čo sa týka bežeckých vlastností, pri prvom tréningu som výrazne cítil tuhšiu konštrukciu nielen podrážky, ktorá sa už tak ľahko nepodvoľovala a neohýbala. Povedal som si, že s tým treba pri tomto druhu bežeckej obuvi počítať. Pri druhom tréningu som však trošku zaexperimentoval so šnúrkami a nevyužil som všetky možné dierky. Hneď sa lepšie behalo. Tiež ohyb maratónky už nebol taký „tvrdý“. Takže po ubehnutí pár kilometrov som si ani neuvedomoval, aké maratónky mám obuté.
Záverečné zhodnotenie.
Maratónka je určená hlavne do terénu a vzhľadom na použité materiály vhodná i do mokrého terénu. Vo svojej spodnej časti úplne nepriepustná vode a vo vrchnej jej dosť dlho odoláva. Okrem behu sa dá určite využiť aj na horské túry. Samozrejme, tým nemám na mysli náročné vysokohorské túry.
Pánske bežecké nohavice (Performance Trousers) a tričko s dlhým rukávom (Long-sleeved performance top).
Alebo ináč povedané a napísané, pánske funkčné bežecké tepláky.
Hoci sú jednotlivé diely samostatne balené a teda sa núka možnosť si ich zakúpiť osve, vzhľadom na skutočnosť, že v podstate ide o súpravu, napíšem svoje postrehy do jedného článočku.
Obsah balenia: Ako som už uviedol, zvlášť je balený spodný diel a zvlášť vrchný.
Zloženie:
– vrch: 95%polyester (48% TOPCOOL) a 5% elastan (LYCRA)
– spodok: 90% polyester (TOPCOL), 10% elastan (LYCRA)
Malý rozdiel v zložení jednotlivých dielov pripisujem odhadu, že pri behu vykonávajú nohy väčší rozsah pohybu ako ruky a je potrebné sa viac prispôsobovať. Preto ide o odlišné cifry v elastickej zložke.
Čo je to TopCool a Lycra?
TopCool – tkanina zabezpečujúca okamžitý odvod vlhkosti od pokožky. Mäkká a priedušná tkanina.
Lycra – vlákno, ktorého rozťažnosť je osemnásobok dĺžky.
Môj prvý dojem po rozbalení sa dal očakávať. Umelina je umelina. Určite nikdy nebude na dotyk taká príjemná ako bavlna.
Po oblečení som nezaregistroval, že by ma niekde niečo tlačilo, alebo ťahalo. Na súpravu sa dá rýchlo zvyknúť. Veľmi príjemnou drobnosťou je zips topu. Jeho jazdec sa pri zapnutí schová pod látku a teda nenastáva situácia, že sa dotýka pokožky a chladí. To v zimných mesiacoch nebýva práve najpríjemnejšie. Ďalším plusom je pomerne veľké vrecko na zadnej časti nohavíc. Bez problémov sa dá doň vpratať aj pláštenka (šuštiaky), o ktorej budeme ešte písať. Výrobca nezabudol ani na bezpečnosť bežcov. Vrchný i spodný diel vybavil pomerne veľkými reflexnými plochami, na prednej aj zadnej strane. Po osvetlení sú dobre viditeľné.
V prechodnom období, t. j. jar a jeseň, sa dá súprava použiť samostatne. V zimnom období, kedy sa treba predsa len trošku viac obliecť, by som zaradil túto súpravu pri princípe troch vrstiev ako druhú. Pre tých, ktorí nepoznajú princíp troch vrstiev, iba v krátkosti.
– Prvá vrstva: termobielizeň, resp. spodná vrstva, ktorá odvádza pot.
– Druhá vrstva: jej hlavným účelom je izolovať, t. j. udržiavať teplo.
– Tretia vrstva: má za úlohu chrániť pred dažďom a vetrom.
Upozornenie hlavne pre maminy, priateľky, manželky … Odporúčam prvé tri-štyri prania vykonať samostatne, nie s ostatnou bielizňou. Nepoužívať aviváž.
Záverečné zhodnotenie.
Súpravu, vďaka dobrej schopnosti odvodu potu, je možno použiť nielen ako druhú vrstvu v rámci trojvrstvovej hierarchie, ale aj ako samostatnú vrstvu. Pričinením reflexných prvkov je bežec dobre rozoznateľný i za zhoršenej viditeľnosti.
Funkčné športové nohavice Crivit a funkčné športové tričko.
Hoci sú diely samostatne balené a teda sa núka aj možnosť ich zakúpenia jednotlivo, vzhľadom na konštatovanie, že v podstate ide o súpravu, napíšem svoje postrehy do spoločnej kapitoly.
Obsah balenia: Ako som už uviedol, zvlášť je balený spodný diel, zvlášť vrchný.
Zloženie:
– 86% polyester, 14% elastan
– sieťovina: 85% polyester, 15% elastan
Priznám sa, že na tieto dve veci som bol zvedavý asi najviac. Nielen kvôli tomu, ako pôsobivo vyzerajú, ale hlavne preto, že ma zaujímala pravdivosť uvedených údajov na škatuliach.
Pri tomto druhu oblečenia to už tak býva: nenájdete na ňom žiadne visačky a podobné vymoženosti. Všetky potrebné údaje sú uvedené z vnútornej strany termobielizne. Vzhľadom na skutočnosť, že jednotlivé diely sa skladajú z rôznych materiálov vzájomne zošitých, popadla ma zvedavosť ich realizácie a či tieto švy nebudú tlačiť. Nič podobné sa však nekonalo. Všetky švy sú ploché a teda ich vôbec nie je cítiť.
Prvý dojem po oblečení bol taký, aký má byť pri termobielizni najspodnejšej vrstvy. Človek sa cíti ako v preplnenej MHD, alebo ako keby si obliekol veci o zopár čísiel menšie. To však netrvá dlho. Látka sa prispôsobí telu a nepríjemný pocit stiesnenosti postupne mizne. Aj keď je pravda, že sa nestratí úplne.
Po tomto prvotnom dojme sa objavil pocit tepla. Toto je pravdepodobne spôsobené sťahovaním svalstva.
Keďže patrím medzi bežcov, ktorí majú radšej voľnejšie než tesné veci, veľmi ma zaujímalo fungovanie prvku Physio v oblasti kolien, bokov, lakťov a pliec. Mal by spôsobiť zoslabenie tlaku na týchto miestach s kĺbmi a tak ich neobmedzovať v pohybe. Podľa môjho subjektívneho pocitu na tom asi niečo je a funguje to.
Vzhľadom ku konštatovaniu, že tieto dva diely oblečenia sú určené na použitie vo forme prvej (spodnej) vrstvy, ktorá je predurčená na odvod potu, zameral som pozornosť hlavne na túto funkciu bielizne. Ako som už spomínal pri teste trička s krátkym rukávom, počasie, ktoré panovalo pri testovaní, nebolo ešte priveľmi chladné, aby sa žiadalo používanie termobielizne. Preto som to opäť musel trochu prehnať s oblečením, so zámerom podrobiť termobielizeň testu. Čo však nie je na škodu. Ba práve naopak, donútil som sa k nadmernému poteniu. Spodná, stredná a vrchná vrstva v kombinácii s „vyššou“ teplotou dali veru riadne zabrať nielen tričku, ale aj môjmu telu. Napriek zvýšenému poteniu sa, ktorého intenzita nebude taká veľká pri použití v reálnych podmienkach (na tento účel je termobielizeň vlastne určená), bol odvod potu výborný. Po vyzlečení sa z termobielizne nebolo vnútri cítiť žiadnu vlhkosť. Na opačnej, teda vonkajšej strane to už bolo o niečom inom. Vlhkosť sa prejavila.
Vcelku zaujímavým prvkom na tričku je protišmykový pás v drieku. Zabraňuje vyhŕňaniu sa trička a zároveň zabezpečuje jeho stabilné priliehanie k telu.
Záverečné zhodnotenie.
S pokojným svedomím môžem iba chváliť, chváliť a ešte raz chváliť. Pri daných podmienkach som v podstate nenašiel žiadnu chybičku krásy. Ale! Je tu jedno ale. Termobielizeň nebola otestovaná počas nízkych teplôt, kedy sa najviac prejaví jej kvalita a funkčnosť. Vzhľadom na rýchlosť odvodu potu z tela sa dá predpokladať, že malo by to fungovať aj v zime a tým udržiavať u bežca teplotnú pohodu. Aj pri tomto oblečení odporúčam prvé tri-štyri prania vykonať samostatne. A Pozor, termobielizeň treba prať prevrátenú na ruby! Nie je to žiadny výmysel a ani módny výstrelok a je to potrebné kvôli zachovaniu správnej funkčnosti termoprádla.
Bežecká bunda Crivit (Running Jacket).
Alebo by sa dal použiť názov pláštenka, šustiaky.
Obsah balenia:1 ks bežeckej bundy. Farebné kombinácie: zelená a čierna.
Zloženie: 100% polyester
Tenká ľahká bunda. Ako je napísané na obale, odoláva vetru. S testovaním odolnosti voči vode som mal trošku problém, pretože počas celého obdobia testovania spŕchlo iba raz. Aj to ma prehánka zastihla až v druhej polovici tréningu. Zákon schválnosti: pláštenku som vtedy nemal so sebou. A tak som musel zvoliť náhradné riešenie: sprchu.
Materiál, z ktorého je bunda vyrobená, má parametre nepremokavosti. Napriek tomu sa našlo slabé miesto, ktoré vodu prepustilo. Boli to švy. Pre zachovanie objektívnosti treba dodať, že vodu som na výrobok pustil pomerne silným prúdom a bunda bola vo vodorovnej polohe. Takže za normálnych podmienok, ktoré sú pri behu, by to pravdepodobne nebolo až také zlé. Bunda by splnila očakávania aj po stránke vodeodolnosti.
Bezpečnosť, okrem krikľavej farby, umocňujú reflexné plochy vpredu i vzadu.
Vrecko na bunde zároveň slúži na jej uschovanie po poskladaní.
Záverečné zhodnotenie.
Určite potrebná vecička na jesenné a zimné obdobie. Spoľahlivo odoláva vetru a ani s odolnosťou vode to nie je zlé. Praktické vrecko sa dá využiť nielen na odloženie vecí, ale aj na zbalenie samotnej bundy.
V druhej časti, ktorú na Bežeckej stránke nájdete presne o týždeň 16.10.2013 sa bližšie pozrieme na: športové okuliare Crivit, Tričko Crivit s krátkym rukávom, Bežecké trenírky Crivit, Bežecké kraťasy Crivit, Kompresné podkolienky Crivit, Dámske bežecké ponožky Crivit a vložky do športovej obuvy.
beh.sk
Napíšte komentár