Tesco Beh pre život zažije svoju premiéru v Trnave

Trnava, 13. máj 2015 – Tesco Beh pre život prvýkrát vo svojej osemročnej histórii prebehne i Trnavou.

Práve Trnava totiž v nedeľu preberie štafetu po Banskej Bystrici. Patrónmi trnavského behu sa stali herec Juraj Hrčka, atlétka Michaela Pešková a kladivár Libor Charfreitag. Tesco Beh pre život v Trnave štartuje na Trojičnom námestí.

Pobežte pre zdravie svojej rodiny a prispejte na dobrú vec! Tak znie výzva v poradí ôsmeho Tesco Behu pre život, jedného z najväčších charitatívno-športových podujatí na Slovensku. Kým minulý rok bolo cieľom podujatia naučiť deti zdravo sa stravovať, tohtoročný Tesco Beh pre život má ambíciu priviesť deti k športu. Preto sa partnerom Nadácie Tesco stal Slovenský atletický zväz a výťažok z behu poputuje na atletické tábory pre deti z detských domov.

Tesco Beh pre život sa nám rozrástol o ďalšie dve mestá. Veľmi sa na Trnavu a Trnavčanov tešíme. Je skvelé, že môžeme rozhýbať Slovensko,hovorí Michal Dyttert, správca Nadácie Tesco. Výťažok z každého z miest bude využitý na detské atletické tábory pre deti z detských domovov.

Podľa Michalových slov detské atletické tábory nebudú len o športovaní, vzdelávaní, ale samozrejme aj o oddychu. Pre znevýhodnené deti, ktoré prejavia talent, môžu predstavovať odrazový mostík k športovej kariére. „Aj tu v Trnave začína registrácia o 10:00. Stretneme sa na Trojičnom námestí. Preteky lezúňov štartujú o 13:30, Detský beh začína o 14:30 a Hlavný beh o 15:00. Verím, že počasie nám bude priať a pre všetkých to bude skvelý relax,“ pozýva Michal Dyttert.

Program pre Trnavu nájdete tu: https://www.tesco.sk/tesco-v-sr/beh-pre-zivot/trnava/

Patróni pozývajú tiež

Ak chcete spoznať známeho divadelného a televízneho herca Juraja Hrčku, atlétku Michaelu Peškovú a kladivára Libora Charfreitaga, neváhajte a príďte.

“Rozhodol som sa podporiť Tesco Beh pre život, pretože behu sa príležitostne venujem vo voľnom čase. Síce sa len sa nútim, ale takto sa nútime pre dobrú vec húfne za čoraz väčšej účasti detí, starých, mladých aj štvornohých miláčikov,” hovorí herec Juraj Hrčka, ktorý má zo športov najradšej bedminton a s nadšením sleduje tenis.

Dopĺňa ho atlétka Michaela Pešková, rodená Trnavčanka: “Myšlienka tohto behu sa mi páči a chcela by som tiež prispieť k dobrej veci.” Venuje sa atletike, v ktorej už dosiahla aj svoje prvé úspechy. Druhé miesto na EYOF v roku 2013 a druhé miesto na olympijských hrách mládeže, ktoré sa konali v Číne v roku 2014.

Ako sa dostáva do formy kladivár Libor Charfreitag?Je to komplikovaný proces. Športovcovi nestačí plne sa sústrediť a vydať zo seba maximum iba na tréningoch. Dostane sa do skvelej formy aj aktivitami vykonávanými počas zvyšku dňa. Celková pohoda v živote a zdravá výživa sú neodmysliteľnými komponentami výbornej formy. A k tomu ešte sto ďalších detailov. Je to doslova veda, ak sa chcete porovnávať s najlepšími na svete.“

Tesco Beh pre život je charitatívne podujatie pre bežcov aj nebežcov, ktorý tento rok prebehne vo všetkých krajských mestách na Slovensku. Trať dlhú štyri kilometre môžu bežci prebehnúť alebo prejsť s kočíkmi či zvieracími miláčikmi. Každý účastník dostane na štarte tričko a balíček od partnerov behu, v cieli medailu a občerstvenie. Hlavnou aktivitou je beh pre dospelých a pre deti všetkých vekových kategórií. Popri behu si môžu rodiny vybrať aj iné pestré športové aktivity. V rámci 8. ročníka pribudli dve disciplíny navyše: juniorský štafetový maratón a detské atletické hry. Tie zastrešuje Slovenský atletický zväz.

Využitie finančných prostriedkov

Výťažok zo štartovného a z finančných darov bude použitý na pomoc deťom z detských domovov. V spolupráci so Slovenským atletickým zväzom pre ne Nadácia Tesco pripraví profesionálne športovo-vzdelávacie tábory, kde okrem jedinečných zážitkov môžu pohybovo nadané deti získať možnosť ďalšieho výkonnostného rastu. Detské atletické tábory sú súčasťou spoločného projektu spoločnosti Tesco a Slovenského atletického zväzu s názvom Detská atletika.

Projekt Detská atletika

Projekt Detskej atletiky Slovenského atletického zväzu (SAZ) a Tesco vychádza z projektu Medzinárodnej asociácie atletických federácii (IAAF) „Kids Athletics“, ktorý vznikol koncom roku 1997 a ktorý sa snaží osloviť trénerov mládeže a detí po celom svete.

„Jednou z priorít Slovenského atletického zväzu je rozvoj detskej atletiky hlavne v prostredí základných škôl. Cieľom je zaujať deti pre šport, aktívne bojovať proti sedavému spôsobu života, vyplniť priestor v rámci mimoškolskej alebo záujmovej pohybovej aktivity deťom blízkym spôsobom a umožniť im zažiť radosť z hry a víťazstva,“ hovorí Peter Korčok, prezident Slovenského atletického zväzu.

 Patróni Behov

Tesco Beh pre život, už tradične, podporujú známe osobnosti. Pribudli k nim tento rok úspešní športovci zo Slovenského atletického zväzu. Športové outfity pre nich zabezpečuje módna značka F&F Active. Špecializuje sa na funkčné športové oblečenie. Patrónov uvidíte ich v jednotlivých mestách:

BANSKÁ BYSTRICA 10.5.2015
Ľubomír Bukový (herec)
Matej Tóth (atletika)
Paulína Fialková (biatlon)

TRNAVA 17.5.2015
Juraj Hrčka (herec)
Libor Charfreitag (atletika)
Michaela Pešková (atletika)

KOŠICE 23.5.2015
Aneta Paríšková (moderátorka)
Alexandra Bezeková (atletika)
Jana Purdjaková (kulturistika)

TRENČÍN 24.5.2015
Barbora Rakovská (moderátorka)
Adam Gavenda (kanoistika)
Dávid Dorička (kanoistika)

NITRA 7.6.2015
Juraj Loj (herec)
Zuzana Kanócz (herečka)
Klaudio Farmadín (karate)
Rebeka Vidová (karate)
Miriam Kozmová (karate)

ŽILINA 13.6.2015
Dana Strculová (moderátorka)
Juraj Vitko (atletika)

PREŠOV 14.6.2015
Gabriela Marcinková (herečka)
Martin Otčenáš (biatlon)

BRATISLAVA 20.6.2015
Michaela Králiková s rodinou (foodblogerka)
Miriam Šmahel Kalisová (moderátorka)
Martin Šmahel (športovec)
Marek Majeský s rodinou (herec)
Miroslava Kosorínová (tanečnica)
Dagmar Didiana Dianová (moderátorka)
Dušan Majdan (atletika)
Zuzana Stromková (akrobatika)
Klaudia Medlová (akrobatické lyžovanie)

Stav zbierky, trasy behov a fotografie môže verejnosť sledovať na webstránke www.behprezivot.sk alebo na facebook.com/tescobehprezivot.sk

+++

Tesco Beh pre život je charitatívno športové podujatie pre bežcov aj nebežcov. Trať dlhú štyri kilometre môžu bežci prebehnúť alebo prejsť spolu s kočíkmi alebo zvieracími miláčikmi. Každý účastník dostane na štarte tričko a balíček od partnerov behu, v cieli medailu a občerstvenie. Za 7 rokov sa do Tesco Behu pre život zapojilo 71 099 ľudí. Beh sa dostal aj za hranice Slovenska, keď podujatie podporili aj slovenskí vojaci na misii v Afganistane. Celkovo sa vyzbieralo 387 500 Eur. Tie boli použité na kúpu šiestich unikátnych prístrojov na výskum rakoviny, ktoré v súčasnosti pomáhajú chorým.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.