Tesco Beh pre život pokračuje po Trnave v Košiciach

Tesco Beh pre život štartuje v Košiciach už po druhýkrát. Patrónmi košického behu sa stala moderátorka Aneta Parišková s deťmi, atlétka Alexandra Bezeková a kulturistka Jana Purdjaková.

Pobežte pre zdravie svojej rodiny a prispejte na dobrú vec! Tak znie výzva v poradí ôsmeho Tesco Behu pre život, jedného z najväčších charitatívno-športových podujatí na Slovensku. Kým minulý rok bolo cieľom podujatia naučiť deti zdravo sa stravovať, tohtoročný Tesco Beh pre život má ambíciu priviesť deti k športu. Preto sa partnerom Nadácie Tesco stal Slovenský atletický zväz a výťažok z behu poputuje na atletické tábory pre deti z detských domov.

Už po druhýkrát bude Tesco Beh pre život prebiehať v meste s bohatou maratónskou tradíciou, akým sú Košice. Vlani nás svojou účasťou podporilo až 1350 ľudí a prispeli na dobrú vec sumou 5377 Eur,hovorí Michal Dyttert, správca Nadácie Tesco. Výťažok z každého z miest bude tento rok využitý na detské atletické tábory pre deti z detských domovov.

Podľa Michalových slov detské atletické tábory nebudú len o športovaní, vzdelávaní, ale samozrejme aj o oddychu. Pre znevýhodnené deti, ktoré prejavia talent, môžu predstavovať odrazový mostík k športovej kariére. „Aktivity štartujú aj končia vo veľmi peknom a zelenom Mestskom parku na Mlynskej ulici. Tam budú prebiehať aj všetky sprievodné aktivity vrátane registrácie. Beh si Košičania užijú aj v pešej zóne na Hlavnej ulici, tam bude trasa pokračovať,“ informuje Michal Dyttert. Súťažná časť detskej atletiky začína spolu s hlavným behom už o 15:00.

Program pre Košice nájdete tu: https://www.tesco.sk/tesco-v-sr/beh-pre-zivot/kosice/

Patróni pozývajú tiež

Ak chcete spoznať známu Košičanku Anetu Pariškovú so synčekmi Danielom, Gabrielom a Nathanom, atlétku Alexandru Bezekovú alebo kulturistku Janu Purdjakovú, neváhajte a príďte.

“Košice sú moje milované rodné mesto, kde som prežila svoje detstvo a mladosť, kde mám rodinu a priateľov. Navyše tento projekt sa mi veľmi páči. Aj mne záleží na tom, aby moje deti športovali a boli zdravé. Myšlienku tohto podujatia plne podporujem,” vyznáva sa moderátorka Aneta Parišková: “Môj synček Danielko (7) sa intenzívne venuje tenisu a futbalu. Gabko (3) a Nathanko (2) majú všeobecnú pohybovú prípravu v škôlke a každý týždeň plávanie. Ja mám rada tenis, ping pong, plávanie, no zo všetkého najviac dlhé túry v horách,” dodáva.

“Bez zaváhania som prijala ponuku stat sa jednou z patróniek Tesco Behu pre život, keďže je to športovo-charitatívne podujatie,” hovorí desaťnásobná Majsterka sveta v kulturistike Jana Purdjaková. Na to, aby bola úspešná, musí trénovať dvakrát denne 6x v týždni.

Atlétka Alexandra Bezeková prezrádza: Vo forme sa snažím udržať počas celého roka nielen správnou životosprávou, ale aj pozitívnym myslením a obklopením sa rovnako naladenými ľuďmi.”

Tesco Beh pre život je charitatívne podujatie pre bežcov aj nebežcov, ktorý tento rok prebehne vo všetkých krajských mestách na Slovensku. Trať dlhú štyri kilometre môžu bežci prebehnúť alebo prejsť s kočíkmi či zvieracími miláčikmi. Každý účastník dostane na štarte tričko a balíček od partnerov behu, v cieli medailu a občerstvenie. Hlavnou aktivitou je beh pre dospelých a pre deti všetkých vekových kategórií. Popri behu si môžu rodiny vybrať aj iné pestré športové aktivity. V rámci 8. ročníka pribudli dve disciplíny navyše: juniorský štafetový maratón a detské atletické hry. Tie zastrešuje Slovenský atletický zväz.

Využitie finančných prostriedkov

Výťažok zo štartovného a z finančných darov bude použitý na pomoc deťom z detských domovov. V spolupráci so Slovenským atletickým zväzom pre ne Nadácia Tesco pripraví profesionálne športovo-vzdelávacie tábory, kde okrem jedinečných zážitkov môžu pohybovo nadané deti získať možnosť ďalšieho výkonnostného rastu. Detské atletické tábory sú súčasťou spoločného projektu spoločnosti Tesco a Slovenského atletického zväzu s názvom Detská atletika.

Projekt Detská atletika

Projekt Detskej atletiky Slovenského atletického zväzu (SAZ) a Tesco vychádza z projektu Medzinárodnej asociácie atletických federácii (IAAF) „Kids Athletics“, ktorý vznikol koncom roku 1997 a ktorý sa snaží osloviť trénerov mládeže a detí po celom svete.

„Jednou z priorít Slovenského atletického zväzu je rozvoj detskej atletiky hlavne v prostredí základných škôl. Cieľom je zaujať deti pre šport, aktívne bojovať proti sedavému spôsobu života, vyplniť priestor v rámci mimoškolskej alebo záujmovej pohybovej aktivity deťom blízkym spôsobom a umožniť im zažiť radosť z hry a víťazstva,“ hovorí Peter Korčok, prezident Slovenského atletického zväzu.

 Patróni Behov

Tesco Beh pre život, už tradične, podporujú známe osobnosti. Pribudli k nim tento rok úspešní športovci zo Slovenského atletického zväzu. Športové outfity pre nich zabezpečuje módna značka F&F Active. Špecializuje sa na funkčné športové oblečenie. Patrónov uvidíte ich v jednotlivých mestách:

BANSKÁ BYSTRICA 10.5.2015
Ľubomír Bukový (herec)
Matej Tóth (atletika)
Paulína Fialková (biatlon)

TRNAVA 17.5.2015
Juraj Hrčka (herec)
Libor Charfreitag (atletika)
Michaela Pešková (atletika)

KOŠICE 23.5.2015
Aneta Paríšková (moderátorka)
Alexandra Bezeková (atletika)
Jana Purdjaková (kulturistika)

TRENČÍN 24.5.2015
Barbora Rakovská (moderátorka)
Adam Gavenda (kanoistika)
Dávid Dorička (kanoistika)

NITRA 7.6.2015
Juraj Loj (herec)
Zuzana Kanócz (herečka)
Klaudio Farmadín (karate)
Rebeka Vidová (karate)
Miriam Kozmová (karate)

ŽILINA 13.6.2015
Dana Strculová (moderátorka)
Juraj Vitko (atletika)

PREŠOV 14.6.2015
Gabriela Marcinková (herečka)
Martin Otčenáš (biatlon)

BRATISLAVA 20.6.2015
Michaela Králiková s rodinou (foodblogerka)
Miriam Šmahel Kalisová (moderátorka)
Martin Šmahel (športovec)
Marek Majeský s rodinou (herec)
Miroslava Kosorínová (tanečnica)
Dagmar Didiana Dianová (moderátorka)
Dušan Majdan (atletika)
Zuzana Stromková (akrobatika)
Klaudia Medlová (akrobatické lyžovanie)

Stav zbierky, trasy behov a fotografie môže verejnosť sledovať na webstránke www.behprezivot.sk alebo na facebook.com/tescobehprezivot.sk

+++

Tesco Beh pre život je charitatívno športové podujatie pre bežcov aj nebežcov. Trať dlhú štyri kilometre môžu bežci prebehnúť alebo prejsť spolu s kočíkmi alebo zvieracími miláčikmi. Každý účastník dostane na štarte tričko a balíček od partnerov behu, v cieli medailu a občerstvenie. Za 7 rokov sa do Tesco Behu pre život zapojilo 71 099 ľudí. Beh sa dostal aj za hranice Slovenska, keď podujatie podporili aj slovenskí vojaci na misii v Afganistane. Celkovo sa vyzbieralo 387 500 Eur. Tie boli použité na kúpu šiestich unikátnych prístrojov na výskum rakoviny, ktoré v súčasnosti pomáhajú chorým.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.