Štvrťmaratón Rakovská PoHodová

Už o pár dní nás na Rakovej čaká bežecký pretek, ktorý v deviatom ročníku, v podstate začína celkom odznova. Prečo?

PoHodová 13 je po 8 ročníkoch pretek už celkom zabehnutý, komornejší v počte účastníkov, za to s dobrou účasťou kvalitných bežcov z celého Slovenska, nezriedka aj nášho blízkeho zahraničia.

Od začiatku to bol pretek trošku neobvyklý, 13 km dlhá trasa sa dva krát vracala na (celkom brutálne smiley ) stúpanie na Čerchľu nasledované prudkým zbehom, nebola pre každého a sily vedela riadne preveriť. Bolo to síce fajn, ale naozaj – nebola pre každého. Pre to sme po dlhých úvahách a radení sa trasu nakoniec celkom zmenili.

V tomto roku sa teda nebeží Trinástka, ale celkom klasický Štvrťmaratón. Aj keď s názvami to bude ešte trochu zmätené, v organizácii máme jasno – nová trasa vedie komplet po asfalte na málo frekventovanej ceste na Korcháň, v polovici prechádza miernym stúpaním (navyše skôr v niekoľkých „stupňoch“, než kontinuálne), druhá polovica má odpovedajúce klesanie. Po dlhej bežeckej sezóne teda majú účastníci ideálnu možnosť preveriť svoje maximá a posunúť osobné rekordy na „desiatke“, vďaka prepočtu je možný aj odhad času na celej maratónskej trati. Navyše máme kategóriu Juniorov do 20 rokov s traťou polovičnou a rovnako dlhú PoHodovú kategóriu pre úplne všetkých amatérov – aj chodcov smiley PoHodovka sa teda otvára každému skúsenému aj začínajúcemu bežcovi.

Čo ostane zachované sú príjemné finančné prémie a hodnotné vecné ceny v celkovom poradí, kofola a dačo pod zub zdarma, štartovné číslo na pamiatku a FIT tyčinka na nabratie energie. Pretek ostáva zviazaný s obecnými hodovými slávnosťami, všetci teda zoberte rodinku, decká sa môžu vyblázniť na kolotočoch, pokúpiť medovníky, remeselné výrobky aj medovinku na posilnenie imunity. A už s povahy akcie – ak sa ponáhľate, 12:30 už môžete sedieť v aute domov aj s cenami v batohu.

 

Tešíme sa na všetkých účastníkov, želáme pekné počasie (to vyzerá nádejne) a skvelé výkony!

Všetky informácie nájdete na Facebookovej stránke PoHodova13 a na www.biking.sk.

 

Za CK Biking Raková

Peter Chnúrik, riaditeľ preteku

Foto: web

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.