Steeplechase Run – krosový beh s prekážkami v Tatranskej Lomnici

Vo Vysokých Tatrách pribudla do kalendára na prelome rokov 2013/2014 nová séria podujatí, určená pre bežeckých nadšencov, ktorí sa ani počas chladných mesiacov nechcú vzdať svojho obľúbeného športu a tréningový proces v nevľúdnych podmienkach si chcú spestriť účasťou na pretekoch.

Hneď prvé podujatie prináša pre bežcov novú výzvu v podobe krosového behu so zdolávaním dostihových prekážok. Steeplechase je pojem dobre známy milovníkom dostihov,  zrejme nikomu nie je potrebné vysvetľovať, čo je to Veľká pardubická, no málokto asi vie, že jazdecký areál s prekážkami je aj v Tatranskej Lomnici.  Tentokrát sa na lomnickom kolbisku nebude jazdiť na koňoch, ale trate a prekážky v prostredí s prekrásnym výhľadom na Lomnický štít preveria bežcov. Organizátor podujatia pripravuje na sobotu, 16. novembra okruhové trate v areáli v celkovej dĺžke 8 km pre mužov a 4 km pre ženy.  
 
Milovníci krosových behov si určite prídu na svoje,  nakoľko celá trasa pretekov vedie po trávnatom povrchu v mierne zvlnenom teréne, kde je možné využiť aj bežeckú obuv s hrotmi. No a keďže na trase bude treba prekonávať aj prekážky, najlepší bežci budú odmenení špeciálnymi cenami, tzv. kokardami s bielo-modrou stuhou vo farbách mesta Vysoké Tatry.
Prihlasovanie na preteky a informácie o Zimnej bežecke sérii nájdete na www.sportTATRY.sk .

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.