Štafety v krose, pripravte sa na štart!

Štafetové behy rekreačných športovcov prežívajú na Slovensku nebývalý rast záujmu. Okrem veľkých behov v centre Bratislavy, prípadne v iných veľkých mestách je ale „v ponuke“ aj jeden pretek, ktorý pritiahol štafetových bežcov do nádhernej prírody Malých Karpát.

V sobotu 13.10.2012 sa v Marianke koná II. ročník bežeckých štafiet v krose. Organizátori očakávajú tento rok viac ako 300 účastníkov. Podujatie finančne podporil Bratislavský samosprávny kraj.

Preteky sú zároveň organizované ako amatérske M-SR, takže sa na nich zúčastňujú aj takí, ktorí chcú poraziť ostatné trojčlenné štafety a stať sa Majstrom Slovenska v štafetovom krose, v štyroch rôznych kategóriách (viď koniec článku), vrátane M-SR firemných štafiet.

MARIATÁLSKA KORIDA

V tomto roku bude v rámci tohto podujatia prvý krát predstavený vyraďovací pretek, Mariatálska Korida. Pôjde o preteky na 300m okruhu pred zrakmi členov štafiet a ostatných divákov, čo sľubuje výbornú divácku kulisu. V každom okruhu posledný vypadáva, o prvenstvo a finančné odmeny sa pobije vo finále posledných pár pretekárov. Zúčastní sa ho limitovaný počet max. 30 bežcov, tak ak vás tento typ pretekov zaujal, neváhajte s registráciou.

Termín: 13. október 2012
Štart/Cieľ: futbalové ihrisko Marianka
Kategórie detí: všetky od predškolákov – beh jednotlivcov
Kategórie dospelých: Firemné štafety bez rozdielu veku a pohlavia; Zmiešané štafety bez rozdielu veku a pohlavia; Mužské štafety bez rozdielu veku;Ženské štafety bez rozdielu veku
Štafety: trojčlenné
Dĺžka trate: 3 x cca 5.7km
Trať: povrch 100% lesné cestičky, prevýšenie okruhu cca 200m

Registrácia a viac info na www.firemnestafety.sk

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.