Štafetový beh 345 km Od Tatier k Dunaju 2014 bol zahájený!

Bratislava, 15.8.2014 – 14.8.2014 ráno o 6:30 bol zahájený štafetový beh Od Tatier k Dunaju 2014 štartom neoficiálnej kategórie SÓLO, bežcami Radekom Dočkalom a o Karelem Balgem po napätých a nečakaných okolnostiach, ktoré nastali v noci, kedy vietor povyvracal stromy a cesta z Demänovskej doliny do Jasnej bola neprejazdná do 5.20 hod.

Všetko sa nakoniec stihlo upratať a pretek sa mohol začať. 15.8.2014 prebehne druhé kolo stretnutia kapitánov tímov u nášho partnera behu, na Hoteli Mikulášska Chata v Jasnej, kde si tímy preberú svoje štartovacie balíky. Oficiálny štart tímov začína 16.8.2014 od 8:00-14:00 v Jasnej pred Happy Endom. Na štart sa definitívne postaví 155 tímov, na trati z Jasnej do Bratislavy bude 1800 bežcov. Okrem štandardnej kategórie sa do kategórie „Ženy“ prihlásili štyri tímy a do kategórie „Ultra“ šesť tímov po šesť bežcov. Destinačný partner Bratislava Region Tourism zabezpečí odfotenie tímov na štarte a odovzdá im pamätné fotografie. Časopis Profit, Trend a Fit štýl spríjemní voľné chvíle bežeckým posádkam pri presunoch sprievodných vozidiel. Každá posádka dostane elektrolitický nápoj v šumivých tabletách Nuun, ktorý je na tento účel ideálny, má optimálne zloženie minerálov a výborne chutí. Trať je rozdelená na 36 úsekov, na každej odovzdávke bude organizačný štáb, ktorý sa bude presúvať na trati vďaka partnerovi motorových vozidiel FIAT. Bežci prebehnú 17 okresmi Slovenska. Počas preteku môžu bežci sledovať priebežné výsledky na stránke odtatierkdunaju.sk. Na stránke Xnet cloud, ktorú vytvoril tím generálneho partnera X net, môžu bežci zdieľať fotografie z behu. Počas pretekov bude každú hodinu rádio Express hlásiť, kde sa bežci nachádzajú na trati.  Vďaka veľmi dobre a podrobne spracovanému itineráru trasy sa bežci budú nielenže výborne orientovať na trati ale v popise okolia sa dozvedia mnoho zaujímavostí z oblastí, cez ktoré pobežia. Ministerstvo vnútra SR sa postará o bezpečnosť bežcov na trati.  Oddychová zóna bude pripravená v Komjaticiach v ZŠ a v kultúrnom dome. Pripravené budú sociálne zariadenia a sprchy pre bežcov. O občerstvovaciu stanicu sa na prelome trnavského a bratislavského kraja postará destinačný partner Bratislava Region Tourism, ktorý bude vítať bežcov vodou pri vstupe do bratislavského kraja. V cieli prebehne odovzdávanie medailí každému zúčastnenému bežcovi. Čakanie na dobehnutie ďalších tímov si môžu bežci skrátiť chutným obedom v podobe pasta party od spoločnosti Sodexo.  V cieli bude pre tímy pripravený ŠPORTOMAT Slovenskej Sporiteľne, ktorá je hlavným partnerom behu. Športomat je novinka roka 2014, ktorý priamo na mieste vytlačí jednotlivým tímom Diplom z preteku, s názvom tímu a časom. Trofeje pre víťazné tímy venuje tento rok zdravotná poisťovňa Dôvera, generálny partner zbierky Hodina deťom. Zbierka, ktorej tvárou je postavička Hugo, pomáha formou grantov deťom a mladým ľuďom po celom Slovensku. Grant získala aj chránená dielňa OZ Barlička z Prešova, kde vznikli tohtoročné trofeje pre tri najrýchlejšie tímy v každej kategórii. Nový partner behu, slovenská firma Winer venuje všetkým bežcom víťazných tímov  funkčný a vtipný darček kompresné podkolienky. Spoločnosť Henkel venuje Fa balíčky.  Chránená keramická dielňa Majolika vyrobila pre víťazné tímy nádherné sady čútor s pohárikmi.

Keď stretnete bežcov 16.-17.8.2014 na trati z Jasnej do Bratislavy, vedzte, že patria do dobrodružného 1800 početného tímu bežcov štafetového behu Od Tatier k Dunaju 2014!

Zdroj: Quinta Essentia, s.r.o.

Foto: Sólo bežci:  Karel Balga (vľavo) a  Radek Dočkal (vpravo)

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.