ŠK Bodva Moldavská bežecká liga – 4. kolo

Vážení športoví priatelia a nadšenci behu, dňa 15. júna pokračuje Moldavská bežecká liga (MBL) v súťaži o najlepšieho bežca/bežkyňu v roku 2014. Po úspešnom 3. kole v Rudníku pokračujeme 4. kolom na Jahodnej pri Košiciach – Cross country Jahodná. Tentokrát sú pre bežcov pripravené, oveľa náročnejšie trate a to krátka a dlhá trať. Štart je o 10:00 hod. na parkovisku Jahodná.

Ženy si zmerajú sily na krátkej trati o dĺžke 11km a s prevýšením 324 metrov. Beží sa jedno kolo. Štart je priamo na parkovisku Jahodná. Ďalej sa pokračuje po žltej značke smerom na Girbeš. Po 1 km trasa schádza zo žltej značky a prechádza po 200 m na červenú značku smerom na Kamenný hrb. Na Kamennom hrbe trasa červenej končí a vracia sa späť po žltej až na parkovisko Jahodnej, kde bude aj cieľ pretekov.

 

Muži si zmerajú sily na náročnejšej trati o dĺžke 21km a s prevýšením 583 metrov. Miesto štartu je priamo na parkovisku Jahodná spolu so štartom krátkej trate. Ďalej sa pokračuje po žltej značke smerom na Girbeš. Po 1 km trasa schádza zo žltej značky a prechádza po 200 m na červenú značku smerom na Kamenný hrb. Na Kamennom hrbe trasa červenej končí a vracia sa späť na vyznačené miesto, kde prechádza na červenú značku a pokračuje druhým kolom na Kamenný hrb a späť po žltej až na parkovisko Jahodnej, kde bude aj cieľ pretekov.

 

Uvidíme ako sa bežci popasujú s náročnou lesnou traťou a koľko bodov získajú do bodovacej tabuľky, ktorá po 3. kole vyzerá nasledovne:
Celkové poradie a počet bodov v Moldavskej bežeckej lige po 3. kole:

 

kategória ženy:

1. miesto: Zuzana Janičová – 26 bodov

2. miesto: Lukrécia Bilohuščinová – 22 bodov

3. miesto: Viktória Fedáková – 11 bodov

4. miesto: Mária Szakacsová – 10 bodov

 

kategória muži:

  1. miesto: Ladislav Szilágyi – 39 bodov 
  2. miesto: Tamáš Elek – 32 bodov
  3. miesto: Róbert Boros – 29 bodov
  4. miesto: Tibor Vojakovič  – 25 bodov
  5. miesto: Tomáš Lörincz – 20 bodov

  6. miesto: Anton Himič – 19 bodov

  7. miesto: Štefan Kuzma – 10 bodov

  8. miesto: Attila Jakab – 9 bodov

      miesto: Alexander Kis-Csáji – 9 bodov
10. miesto: Alexander Képeš – 8 bodov
11. miesto: Gabriel Jakab – 6 bodov

 

Samozrejme, do bežeckej súťaže sa môže zapojiť každý, kto má chuť behať a prekonávať hlavne samého seba. Všetci ste srdečne vítaní a to už najbližšie v nedeľu dňa15. júna 2014 na Jahodnej pri Košiciach. Viac info na domovskej stránke klubu www.skbodva.sk

 

Behu zdar!

 

Ing. Róbert Boros

predseda MBL

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.