ŠK Bodva Moldavská bežecká liga 2015 – 4. kolo

Bežecký seriál Moldavskej bežeckej ligy 2015 (MBL) pokračoval 4. kolom na Jahodnej pri Košiciach.

Horúce sobotňajšie predpoludnie dňa 13. júna patrilo moldavským bežcom, ktorí sa popasovali s náročným lesným terénom, ktorý tak vystriedal sériu predchádzajúcich pretekov po asfaltovej ceste. Milovníci terénneho behu si tak prišli na svoje. Organizátori pripravili dve varianty dĺžky trate, krátku a dlhú, v krásnom prírodnom prostredí. Muži bežali dlhšiu variantu o dĺžke 20 km s prevýšením 583m a ženy kratšiu, ktorá merala 11 km s celkovým prevýšením 324m.

Na štart sa postavilo celkovo 103 pretekárov v oboch disciplínach a medzi nimi nechýbalo ani 8 bežcov z Moldavy (2 ženy, 6 muži). Štartovalo sa o 10:15 hod. a ortuť teplomera sa už v tomto čase vyšplhala nad 30 stupňov Celzia. Ani tieto sťažené podmienky však bežcov neodradili v snahe prekonávať svoje limity. Náš momentálne najúspešnejší bežec, Tamás Elek, preukázal svoju všestrannosť a bežecké kvality a postaral sa o ďalší rekord MBL. Je príkladom ľudskej vytrvalosti a v jeho podaní je zatiaľ každý pretek tohto ročnej MBL rekordným. Svojou vynikajúcou formou si suverénne drží prvé miesto v bodovacej tabuľke. Medzi ženami dominovala Mária Szakácsová, ktorá prvýkrát v tomto ročníku zdolala svoju konkurentku Viktóriu Fedákovú. Je zrejmé, že Marike tento lesný, kopcovitý terén sadol a znížila tak náskok líderky v bodovacej tabuľke MBL. Ostatní bežci rovnako zabojovali a podali skvelé výkony. Napriek enormnému vysileniu sa bežci určite nabili pozitívnou energiou a verím, že strávili jedno krásne predpoludnie s ľuďmi, ktorých spája rovnaká bežecká vášeň. Všetkým zúčastneným ďakujeme za skvelú reprezentáciu mesta Moldava n/B. a klubu ŠK Bodva Moldava.

V celkovom poradí sa bežci na Jahodnej umiestnili v nasledovnom poradí a s výslednými časmi (hod./min./sek.):

kategória ženy ( 11 km trať ):
6. miesto: Mária Szakácsová 1:07:16
11. miesto: Viktória Fedáková 1:11:47

kategória muži ( 20 km trať ):
14. miesto: Tamás Elek 1:36:01
16. miesto: Július Vilk 1:39:48
19. miesto: Alexander Képeš 1:40:59
24. miesto: Róbert Boros 1:46:40
30. miesto: Anton Himič 1:53:48
31. miesto: Ladislav Szilágyi – 1:53:49

Celkové poradie a počet bodov v Moldavskej bežeckej lige po 4. kole:
kategória ženy:
1. miesto: Viktória Fedáková – 50 bodov
2. miesto: Mária Szakácsová – 46 bodov

kategória muži:
1. miesto: Tamáš Elek – 50 bodov
2. miesto: Július Vilk – 41 bodov
3. miesto: Anton Himič – 31 bodov
4. miesto: Róbert Boros – 30 bodov
5. miesto: Alexander Képeš – 26 bodov
6. miesto: Štefan Kuzma –24 bodov
7. miesto: Attila Sanislo – 19 bodov
8. miesto: Ladislav Szilágyi – 16 bodov
9. miesto: Ladislav Mester – 5 bodov

V poradí 5. kolo MBL sa uskutoční na dlho očakávanej domácej pôde. Bude sa pretekať na XVII. ročníku Poháru Bodvy / Bódva kupa v Moldave nad Bodvou dňa 27. júna 2015 (sobota) o 9:00 hod.. Ženy a aj muži budú bojovať na náročnej polmaratónskej 21 km trati. Všetci držíme palce Tamásovi Elekovi, ktorý sa pokúsi prekonať čas 1:28:11 (hod./min./sek.), ktorý zabehol Peter Kovács v roku 2001. Verme, že tento 14. ročný traťový rekord najlepšieho Moldavčana bude tento rok minulosťou. K tomu však budeme potrebovať nielen pomoc od bežcov, ale aj od divákov, ktorých týmto srdečne pozývame na toto domáce bežecké, ale rovnako tak aj kultúrne predstavenie.

Do súťaže MBL nie je nikdy neskoro sa zapojiť. Ak si z Moldavy a jej blízkeho okolia a máš chuť behať, tak neváhaj a pridaj sa medzi nás a začleň sa do bežeckej rodiny.

Viac informácií ohľadom behu nájdete na stránke: www.poharbodvy.sk , alebo aj na domovskej stránke klubu: www.skbodva.sk

Behu zdar!

R.B.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.