ŠK Bodva Moldavská bežecká liga 2015 – 3. kolo

Posledný aprílový deň už tradične patrí bežeckému podujatiu v Rudníku pod názvom: Májový beh mieru.

Na tomto jubilejnom 40. ročníku, ktorý sa konal 30. apríla mal Športový klub Bodva (ŠK Bodva), už tradične najpočetnejšiu účasť spomedzi bežeckých klubov. Vynikajúca reprezentácia mesta a klubu v tejto neďalekej obci, kde sa beh koná už nepretržite 40 rokov. Tento významný beh v obci si nesie aj svoje tradície, ktoré si domáci aj patrične uctievajú. Zapálením symbolického ohňa, zaznení hymny Slovenskej republiky a vypustení poslov mieru – holubov, organizátori slávnostne otvorili 40. ročník Májového behu mieru. Pred samotnou hlavnou disciplínou predchádzali ešte preteky pre deti a dorast. Aj medzi tými najmenšími mala Moldava zastúpenie a to: Olívia Fedáková (nar. 2012), Laura Vilková (nar. 2012) a Boris Boros (nar. 2010), ktorí si užili svoje vekové disciplíny v behu na 20m a 30m. Medzi týmito detičkami nejde o žiadne víťazstvá a prehry, ale ide o ich radosť a zábavu vo forme bežeckého súťaženia. Až po skončení týchto disciplín nasledoval očakávaný hlavný pretek, ktorý meral 10 000 m a behal sa v šiestich súťažných kolách ulicami Rudníka. Po odštartovaní a výstrele sa na beh rozbehlo celkovo 32 pretekárov. Na trati mali zastúpenie aj bežci z Kene, ktorí obsadili  popredné miesta. Medzi týmito pretekármi sa však nestratili ani desiati bežci z Moldavskej bežeckej ligy (2 ženy, 8 muži). Súčasťou tohto behu bolo aj pokračovanie v boji o najlepšieho bežca/bežkyňu v Moldave a jej blízkeho okolia v bežeckej súťaži pod názvom: Moldavská bežecká liga 2015 (MBL). Táto vynikajúca a napínavá domáca súťaž teda pokračovala v poradí jej 3. kolom a očakával sa tvrdí boj o víťazstva a prekonanie časového rekordu. Prvé 2. kolá MBL boli kolami rekordov a ani toto nebolo ničím iným. Rekord opätovne prelomil bežec Tamás Elek, ktorý s časom 40 min. a 18 sek. vylepšil rekord Ladislava Szilágyiho z roku 2014 o  necelé 2 min. a celkovo sa v Rudníku umiestnil na vynikajúcom 5. mieste. V ženskej kategórii sme mali aj pódiové umiestnenie, kde Viktória Fedákova získala 2. miesto, ale vynikajúco si počínala aj Mária Szakácsová, ktorá obsadila síce nie veľmi populárne, ale aj tak prekrásne 4. miesto, Gratulujeme! Vynikajúce historické výsledky podali aj ostatní bežci z MBL a tak v klube vládne vynikajúca nálada po týchto úspechoch.

 V celkovom poradí sa bežci v Rudníku umiestnili v nasledovnom poradí a s výslednými časmi (hod./min./sek.):  

 kategória ženy:
2. miesto: Viktória Fedáková 0:53:15
3. miesto: Mária Szakácsová 0:53:35

kategória muži:
5. miesto: Tamáš Elek 0:40:18
6. miesto: Štefan Kuzma 0:41:09
7. miesto: Attila Sanislo  0:41:33
10. miesto: Július Vilk 0:42:18
12. miesto: Alexander Képeš 0:43:14
14. miesto: Róbert Boros 0:45:31
19. miesto: Anton Himič 0:48:36
21. miesto: Ladislav Mester 0:50:34

Celkové poradie a počet bodov v Moldavskej bežeckej lige po 3. kole:
kategória ženy:

1. miesto: Viktória Fedáková – 39 bodov
2. miesto: Mária Szakácsová – 33 bodov

kategória muži:

  1. miesto: Tamáš Elek – 37 bodov
  2. miesto: Július Vilk – 30 bodov
  3. miesto: Štefan Kuzma – 24 bodov
  4. miesto: Anton Himič – 23 bodov
  5. miesto: Róbert Boros – 21 bodov
  6. miesto: Attila Sanislo  – 19 bodov
  7. miesto: Alexander Képeš – 16 bodov
  8. miesto: Ladislav Szilágyi – 9 bodov
  9. miesto: Ladislav Mester – 5 bodov

       V poradí 4. kolo MBL sa uskutoční v sobotu 13. júna o 10:00 hod. v Košiciach – časť Jahodná. Veľmi pekný aj keď náročný pretek pod názvom: Cross country Jahodná, preverí našich bežcov ako zvládajú nadmorské prevýšenia v ťažkom lesnom teréne. Pre ženy bude pripravená trať v dĺžke 11 km s celkovým prevýšením 324 m. Muži sa popasujú s traťou dlhou 21 km, ktorej prevýšenie bude 583 m. Nakoľko rekordy sa každým kolom prekonávajú veríme, že aj nasledujúce 4. kolo bude jeho dejiskom.

     Do súťaže MBL nie je nikdy neskoro sa zapojiť. Ak si z Moldavy a jej blízkeho okolia a máš chuť behať, tak neváhaj a pridaj sa medzi nás a začleň sa do bežeckej rodiny.

Viac informácií ohľadom behu a bežeckej súťaže nájdete na domovskej stránke klubu:

www.skbodva.sk

Behu zdar!

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.