Senecký beh okolo Slnečných jazier dňa 27.9. 2014 – neočakávaný problém

A je tu problém. Dňa 27. septembra máme v bežeckom kalendári 3 behy, ktoré by som rada absolvovala. Teoreticky sa to zvládnuť dá. Prakticky treba šoféra s autom, čo by ma rozvážal zo Seneckého behu okolo Slnečných jazier na DM Ženský beh – viac ako len ďalší beh a hneď po ňom rýchlo do Brna na nočný beh.

Dvaja bežci-šoféri odpadli, nakoľko idú na Pivný beh a vyskytol sa aj ďalší nepredvídaný problém.

V poslednej dobe som začala „trošku viac“ trénovať. Na českej stránke bezvaběh.cz som objavila ako si vytvoriť tréningový bežecký plán. Zapísala som si tam všetky behy od začiatku roku a bola som prekvapená koľko km som nabehala. Posledný týždeň som si každý deň dala na bežiacom páse polhodinovku 5,5 km (nastavenie 11 km/hod.), plus stredu 30-minútový beh vo fitnesku po pohyblivých schodoch dohora a chvíľku na to 30 minút bežiaci pás, a tréningy na Železnej s Bratislava Marathon Sport Club cca 9-10 km. Je to krásny lesný terén a ako si tak bežím zdraví ma fešák bežec so slovami: „Videl som Vás v televízií. To bol beh v Hamuliakove. Môj kamoš záchranár sa tam o Vás bál.“ Nechápala som zo začiatku prečo. A tak mi vysvetlil, že tam robil lekársku službu a bál sa, či to v mojom veku zvládnem zo zdravotného hľadiska. No som „postrachom“ aj organizátorom pretekov. V Čachticiach, kde som si odbehla môj prvý polmaratón mi organizátor, ktorý ma „doprevádzal“ do cieľa – nakoľko to má v náplni práce dohliadnuť na posledného bežca, vraví: „Už máte do cieľa len 2 km, to zvládnete, ale poviem Vám pravdu, keď som Vás zbadal na štarte, tak som tomu veru moc neveril.“  Asi by som mala ísť na “plastiku”, aby som vyzerala mladšie.

Myslela som, že čím viac budem trénovať, tým bude môj čas na najbližších pretekoch lepší, ale prerátala som sa. Štvrtok večer to začalo a piatok ráno bol  „prúšvih“ na svete. Noha napuchnutá a bolela pri každom našliapnutí – pretrénovala som sa. Tak toto sa mi stane dva dni  pred významnými bežeckými pretekmi. Dúfala som, že mi to prejde. Sobotu ráno odchádzame autom zo Zlatých pieskov smer Senec – Slnečné jazerá. Patrik – novoobjavený bežecký kamoš si ide odbehnúť svoj druhý beh. Na Senecký beh okolo Slnečných jazier som sa prihlásila len na 6 km z dôvodu, že poobede sa koná DM Ženský beh, kde som chcela zabehnúť 10 km pod hodinku a tak, že sa doobeda budem trošku „šanovať“.  Bolo odštartované a ja som začala tak opatrne, bežím si bežím s nádejou, že noha bude poslúchať. Ale na piatom km začali bolesti a na šiestom to už bolo dosť zlé. „Vesničkoví“ obyvatelia pred krásne upravenými domčekmi povzbudzovali: „Ste úžasná, že niečo takéto dokážete. Držíme Vám palce …“. Takto mi stále fandia – vzhľadom k môjmu veku – ale račej by som bola, keby ma „obdivovali“ za čas,  za ktorý dobehnem do cieľa a nie za to, že „len“ dobehnem. Do cieľa som si to odkrivkala s bolesťami. Hneď som šla vyhľadať sanitku, kde mi nohu obviazali a že má byť v kľude. A ja som čakala na zázrak, že do tej štvrtej, kedy začína DM Ženský beh, bolesti prestanú a ja si tých 10 km odbehnem.

 Prišlo k vyhlasovaniu výsledkov v kategórii ženy nad 50 rokov v behu na 6 km, kde som si „vyskočila“ na druhý stupienok pre bronz za Verou Kontsekovou , ktorá bola o 6,50 minút lepšia ako ja. Krásna medaila ma mimoriadne potešila. Tak som si zažila znovu pár sekúnd slávy. A potom rýchlo smer Bratislava, nakoľko o 16-tej začína DM Ženský beh.

Foto: Csaba Vysztavel – 1.miesto Vera Kontseková zo Senca, 2. miesto Soňa Macejáková za Slovenský Červený kríž, Bratislava-Východné
Autorka: Soňa Macejáková

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.