Šamorín zažije v septembri triatlonovú premiéru

Čoraz populárnejší triatlon na Slovensku bude aj v tomto roku svedkom významného medzinárodného podujatia, v termíne 11. – 13. septembra sa uskutoční už v poradí ôsmy ročník podujatia „Slovakman 113″.

Novinkou oproti minulým rokom je zmena dejiska, polovičnú verziu triatlonu privíta nové športové stredisko Elements Resort v Šamoríne. Na juhu Slovenska sa stretne nie len slovenská, ale aj zahraničná triatlonová elita. Súťažiť sa nebude len v rámci kategórie stredného triatlonu, ale pre všetkých návštevníkov je pripravený bohatý sprievodný program, v ktorom si nájdu tú svoju správnu disciplínu.

Začiatok podujatia v rámci International Triathlon Weeku bude v piatok 11. septembra, kedy sa začne prezentácia zaregistrovaných účastníkov. Súbežne s prezentáciou bude prebiehať spoločný tréning, ktorý je spojený s prehliadkou trate a spoznaní hlavných hviezd podujatia. Piatok bude zakončený oficiálnou tlačovou konferenciou a „pasta párty“. V sobotu bude pokračovať prezentácia, ale hlavným bodom programu budú športové podujatia. Možnosť zašportovať si budú mať všetky vekové kategórie, pre najmenších je pripravený detský aquatlon, pre menej zdatných mini triatlon o dĺžke 0,38 – 18,0 – 4,2 km. Zástupkyne nežnejšieho pohlavia si môžu zasúťažiť v rámci Ladiesrun a na divákov tiež čaká mimoriadne zaujímavý Charity Cup. Pre ostatných návštevníkov je pripravený areál s jeho službami.

Celovíkendový program vyvrcholí v nedeľu ráno Majstrovstvami Slovenskej republiky v strednom triatlone pod názvom Slovakman 113. Podujatie je tiež zaradené do programu FordCzechman Tour 2015 a je aj 7. kolom českého pohára v dlhom triatlone, pretekári budú mať o čo bojovať. Každého z nich čaká 1,9 km plávania, 90 km cyklistika a všetko zakončia 21,1 km behom. Kto si netrúfa na celú dĺžku, tak môže vytvoriť aj štafetu a užiť si toto podujatie v tíme. Pre najlepších sú pripravené finančné odmeny, vecné ceny a poháre. Ukrátení neostanú ani návštevníci, pre ktorých bude počas celého dňa pripravený bohatý sprievodný program.  Všetky informácie spolu s možnosťou registrácie nájdete na oficiálnom webe podujatia – www.slovakman.sk.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.