Rýchlik Zoška – Bratislava: Viac ako len tréning, menej než organizované preteky

Beháte často po víkendoch po lese kvôli radosti z behu? Absolvujete často bežecké tréningy na 5 a viac kilometrov sami? Baví vás diaľková turistika alebo lesný beh? Chceli by ste sa pripojiť k skupinke podobných nadšených bláznov ale nemáte radi masové komerčné podujatia ani záväzné spoločné tréningy?

Ak ste aspoň na jednu z otázok odpovedali kladne, potom máme pre vás tip na nedeľu 8.septembra, kedy sa v Malých Karpatoch uskutoční prvý pokusný ročník podujatia Rýchlik Zoška – Bratislava. Ide o podujatie amatérskeho charakteru, ktoré je určené pre priaznivcov  štafetového lesného behu, turistiky a ultratrailu. Výnimočnosťou podujatia je práve štafetový lesný beh, ktorý je na slovensku zatiaľ veľmi málo rozšírený. Trať dlhá 49 kilometrov s prevýšením vyše 1400 metrov vyzerá na prvý pohľad vhodne iba pre ultramaratóncov a diaľkových turistov, avšak je zámerne rozdelená na štyri úseky v dĺžke 10, 17, 12 a 10 kilometrov, ktoré sú svojou dĺžkou a prevýšením zvládnuteľné aj pre rekreačných bežcov. Každý úsek pritom končí v mieste, ktoré je prístupné autom bez potreby špeciálnych povolení. To znamená, že štafetové družstvo sa môže hladko presúvať autom počas toho, ako jeden z družstva beží. Zároveň sa v miestach odovzdávky nachádzajú občerstvovacie zariadenia, takže by sa to dalo nazvať aj behom od bufetu k bufetu. Štafetové družstvá by mali byť spolu na štarte a aj na konci pri spoločnom dobehu do cieľa kvôli prezentácii a posilneniu tímového ducha. Ak by sa chcel niekto zúčastniť štafety a nemá vhodnú partiu, môže sa ohlásiť u organizátora. 

Štart podujatia určený na 8. septembra o 9:00 na parkovisku pri Zochovej chate, v známej rekreačnej oblasti Modra – Harmónia. Registrácia na podujatia prebieha priebežne na internete napríklad aj na https://www.facebook.com/events/558435430871576/, prezentácia v deň štartu je naplánovaná od 8:00. Trasa vedie celý čas (s výnimkou záverečných 500m) po značených turistických trasách s minimálnym množstvom asfaltových úsekov. Miesta odovzdávky sa nachádzajú na Pezinskej babe, v Neštichu (Sv. Jur), v Marianke a na Partizánskej lúke na parkovisku pri Červenom moste, odkiaľ dobiehajú všetci spoločne do cieľa v bufete pri amfiteátri.

Ultrabežci a turisti absolvujú trať, ktorá je pre tento typ akcií skôr ľahšia a vďaka tomu môže dobre poslúžiť ako tréningová príprava na náročnejšie 100-kilometrové pochody a behy. Z turistického pohľadu je trať zaujímavá výhľadmi z viacerých malokarpatských vrcholov (Skalnatá, Čmelok, Somár), ale aj možnosťou porovnať kvalitatívnu úroveň pohostinstva viacerých vychytených turistických oblastí v Malých Karpatoch. V neposlednej rade predstavuje toto podujatie možnosť spoznať rovnako naladených ľudí a zažiť spolu pekné zážitky pri športových aktivitách v prírode. Ak vás táto ponuka oslovila, budeme sa na vás tešiť 8.septembra od 8-mej ráno na Zochovej chate. 

 NŠK Hnilák Bratislava, organizátor podujatia Rýchlik Zoška – Bratislava

Kontakt: rzb@post.sk, 0904/627631

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.